Të gjitha lajmet

MENDURIM HOTI

Suspendim për Hotin!

Mendurim Hoti/ BOROZANI/ A. P.

Suspendim për Hotin!

13 Prill, 2017 @8:21

Sulmuesi i Feronikelit, Mendurim Hoti, është suspenduar nga FFK-ja për 4 ndeshje zyrtare sipas radhës në bazë të Rregullores Disciplinore Neni 38, Paragrafi 3.

FFK ka bërë të ditur se kartoni i kuq dhe manifestimi i sjelljeve josportive ndaj gjyqtarit Fatmir Tahiri në ndeshjen e xhiros XXV Feronikeli-Drita, e suspendojnë atë për kaq ndeshje.

Nëse Feronikeli nuk ankohet në këtë suspendim, duke e dërguar lëndën në shkallë të dytë (Komision për Ankesa) atëherë Hoti do të mungojë në ndeshjet ndaj Trepçës, Hajvalisë, Gjilanit dhe Besës.

Reprezentuesi U21 i Kosovës, Hoti, është golashënuesi më i mirë i këtij stinori për Feronikelin, me 7 gola të shënuara.

g

FALENDEROHET

100 golat europian të Cristiano Ronaldos

13 Prill, 2017 @7:41

Topi i Artë, Cristiano Ronaldo, është shprehur të jetë i lumtur...

ATLETICO - LEICESTER

I zakonshmi Griezmann, fitore minimale e Atleticos

12 Prill, 2017 @21:51

Një gol i të zakonshmit Griezmann doli të ishte i mjaftueshëm që...

BAYERN - REAL MADRID

Ronaldo me rekord, Reali me fitore

12 Prill, 2017 @21:39

Një ndeshje me 2 fytyra u zhvillua sonte në ‘Allianz Arena’ të...

DORTMUND - MONACO

Fitore e madhe, Monaco i afrohet gjysmëfinales

12 Prill, 2017 @19:36

Takimi që u desh të luhej mbrëmë, por që u detyrua të shtyhej...

ATLETICO - LEICESTER

Atletico vs. Leicester, konfirmohen skuadrat startuese

12 Prill, 2017 @18:47

Një orë para ndeshjes, janë bërë të ditura skuadrat startuese...

BAYERN - REAL MADRID

Publikohen formacionet, mungon Lewandowski

12 Prill, 2017 @18:42

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

PJESA E PARË: DORTMUND-MONACO

Monaco avancon thellë ndaj Dortmundit

12 Prill, 2017 @18:33

Skuadra e Monacos po vazhdon me lojëra të mira edhe në Ligë të...

PARA NDESHJES: BAYERN-REAL

S’flasin për kthime borxhesh!

Carlo Ancelotti, trajner i Bayernit. Më parë, ka drejtuar edhe Real Madridin.

12 Prill, 2017 @11:51

Dueli i gjigandëve të futbollit europian, ndërmjet Bayern Munchen...

PARA NDESHJES: ATLETICO-LEICESTER

Do të jetë ngushtë

12 Prill, 2017 @11:33

Leicester City ka arritur për herë të parë në fazën eliminatore...

MASSIMILIANO ALLEGRI

Shumë të mirë, tash kërkojmë gol në Camp Nou

11 Prill, 2017 @22:16

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, pas ndeshjes ka thënë...

PAS INCIDENTIT

Trepçës, 800 euro dënim

BOROZANI/ A. P.

13 Prill, 2017 @8:52

Për shkak të orgaznimit të dobët të ndeshjes Trepça-Llapi...

VENDIMI I FFKsë

Vazhdon pezullimi i të përfshirëve në video-skandal

BOROZANI/ E. D.

13 Prill, 2017 @8:35

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka marrë Vendim për...

NGA NDESHJA TREPÇA'89-FERIZAJ

Gjyqtari Kosumi dhe delegati Shehu, në discipliore për mosraportim

BOROZANI/E.D/Arkiv

11 Prill, 2017 @21:11

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka inicuar procedurë...

TERMINET E NDESHJEVE

Përcakohet orari i xhiros XXVI të Superligës

BOROZANI/A. P.

11 Prill, 2017 @8:35

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare, FFK ka bërë...

PAS INCIDENTIT

Prishtina ndjen keqardhje për rastin në tribuna

Foto: prishtinafc.com

10 Prill, 2017 @11:48

Skuadra e Prishtinës ka lëshuar sot një komunikatë për media, ku...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga