Të gjitha lajmet

UEFA

Suspendohet edhe Buffon

REUTERS/Arkiv

Suspendohet edhe Buffon

5 Qershor, 2018 @22:53

UEFA ka suspenduar edhe portierin italian, Gianluigi Buffon.

Pas komenteve lidhur me referimin në përballjen ndërmjet Juventusit dhe Real Madridit, UEFA ka suspenduar portierin Buffon me tre ndeshje moslojë në garat evropiane.

Buffon, që zhvilloi lojën e fundit me Juventusin në muajin e kaluar pas 17 viteve të kaluara te bianconerët kishte thënë se referi Michael Oliver do të duhej të ulej në tribuna dhe të hante çipsa gjatë ndeshjes, e jo të referonte.

Më pas, në televizionin italian, Buffon ka përsëritur deklaratën e tij.

“Përmbajtja e komenteve të mija mbetet e njejtë. Nuk tërhiqem nga fjalët, do t’i them edhe njëherë të gjitha - por ndoshta në një mënyrë tjetër gjuhësore,” kishte komentuar portieri legjendar italian deklaratën e vetë, të dhënë pas ndeshjes.

Referi Oliver kishte dhënë penallti në minutat shtesë të ndeshjes për Real Madridin, prej ku erdhi goli që eliminoi Juventusin nga Liga e Kampionëve.

MIQËSORE

Shqipëria U21 mposht Bjellorusinë

5 Qershor, 2018 @19:44

Në miqësoren e zhvilluar sot në “Elbasan Arena”, Shqipëria U21 ka...

TRANSFERE

Edhe dy përforcime nga Llapi

5 Qershor, 2018 @19:33

Albi Çekiçi dhe Ilir Syla janë emrat e dy përforcimeve më të...

SHQIP NË BOTË

Ismet Sinani vazhdon me Milanin

5 Qershor, 2018 @16:45

Ismet Sinani do të vazhdojë të jetë pjesë e Milanit! Sulmuesi...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Pele 1958

Foto: wikimedia

5 Qershor, 2018 @16:37

Në dhjetë edicionet e fundit të Kupës së Botës, vetëm një...

ZYRTARE

United zyrtarizon transferimin e parë veror

5 Qershor, 2018 @16:06

Braziliani Fred është transferimi i parë i Jose Mourinhos te...

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi i parë i Unai Emery

Foto: Arsenal FC

5 Qershor, 2018 @15:57

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Stephan Lichtsteiner...

MIQËSORET E ITALISË

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

Foto: NazionaleCalcio/fb

5 Qershor, 2018 @7:09

Italia mbrëmë ka zhvilluar edhe miqësoren e tretë dhe të fundit...

THE SUN

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

Foto: RealMadrid/fb

4 Qershor, 2018 @21:23

Një shkrim i botuar në britaniken The Sun pohon se një natë para...

VENDIMI I UEFAs

Pep suspendohet për 2 ndeshje në Champions

4 Qershor, 2018 @18:34

Trajneri i Manchester Cityt, Josep Guardiola, është suspenduar për...

REAL MADRID

Largohet Zinedine Zidane

31 Maj, 2018 @12:20

Një lajm befasues vjen nga Spanja! Në konferencën e...

PAS PAK TE REALI

Zidane thërret mediat

Foto: RealMadrid/fb

31 Maj, 2018 @11:07

Pas tre titujve të më të mirit në Evropë, Zinedine Zidane para...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Real-Liverpool

Fotot: UCL/fb

26 Maj, 2018 @23:30

Pak orë pas ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve ndërmjet...

UCL FINAL: REAL - LIVERPOOL

Regjimi madrilen vazhdon!

26 Maj, 2018 @21:31

I treti vit me radhë, e trembëdhjeta në histori! Reali është...

Të gjitha lajmet nga Champions League