Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

Foto: ipswich official/fb

Swansea, destinacion i radhës për Celinën?

19 Korrik, 2018 @22:21

Futbollisti i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që është lojtar i Manchester Cityt dhe stinorin e kaluar ka qenë i huazuar te Ipswich Town, mund të përfundojë në Swansea City.

Njoftimin e ka bërë të ditur MCFC Watch sot, duke u bazuar në artikujt e Manchester Evening News dhe Daily Mail. Ardhja e Riyad Mahrezit është thënë të jetë njëra ndër arsyet pse nuk do të ketë vend për Celinën në ekip.

Por, City nuk dëshiron t’i humb talentët e vetë dhe me shitjen prej 3-4 milionë funtave, do të kërkojë që në kontratë të jetë edhe mundësia për ri-blerje të lojtarit dhe ri-shitjes.

City më parë kishte shitur spanjollin e ri Pablo Maffeo në drejtim të Stuttgartit për 10 milionë euro, mirëpo në kontratë kanë mundësinë për ri-blerjen e lojtarit për 20 milionë dhe në rast se Stuttgart ia shet dikujt tjetër, 25% të fitimit nga transferi do t’i takojnë kampionëve të fundit të Anglisë.

Celina 21 vjeç kishte pasur stinor të mirë te Ipswich, duke shënuar 7 gola në 32 paraqitje.

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 Korrik, 2018 @22:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në...

BIANCONERI

Juventus shet krejt biletat sezonale

Foto: juventus/fb

19 Korrik, 2018 @21:42

Nuk ka të ndalur. Juventus ka bërë të ditur se ka shitur të...

PRISHTINA - FOLA ESCH

Përkundër super Bekajt, Prishtina eliminohet

19 Korrik, 2018 @20:41

Ka qenë portieri i Prishtinës dhe i reprezentacinoit U21 të...

LAÇI - ANORTHOSIS

Laçi kualifikohet, arrin gjysmë milioni

Fotot: Anorthosis Official/fb

19 Korrik, 2018 @20:29

Skuadra e Laçit me fitore ndaj Anorthosis Famagustës qipriote sot...

NË DRENAS

3 përforcime nga Feronikeli

Foto: feronikeli/fb

19 Korrik, 2018 @16:06

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, pak më parë i zyrtarizoi 3...

ME POROSI

Fanella e personalizuar e Kosovës, mbi 110€

BOROZANI/ G. P.

19 Korrik, 2018 @13:33

Kompania që ka marrë të drejtën për prodhimin e fanellave të...

THIBAUT COURTOIS

Portieri i ri i Realit?

18 Korrik, 2018 @23:39

Real Madrid është në bisedime të avancuara me portierin belg,...

ADRIEN RABIOT

Barça pranë mesfushorit të Parisit

18 Korrik, 2018 @23:17

Barcelona ka arriur marrëveshje personale me mesfushorin parisien,...

ADNAN JANUZAJ

Mund të kthehet në Premier Ligë

18 Korrik, 2018 @23:04

Mesfushori i krahut te Real Sociedadi, Adnan Januzaj, mund të...

EMIN BAJRAMI

Pas një dekade lë Hajvalinë

18 Korrik, 2018 @22:57

Trajneri i deritashëm i Hajvalisë, Emin Bajrami, duke falenderuar...

LIVERPOOL

Zyrtarizohet Alisson Becker

Foto: liverpoolfc.com

19 Korrik, 2018 @22:05

Liverpool para pak çastesh ka zyrtarizuar blerjen e fundit në...

THIBAUT COURTOIS

Portieri i ri i Realit?

18 Korrik, 2018 @23:39

Real Madrid është në bisedime të avancuara me portierin belg,...

ADNAN JANUZAJ

Mund të kthehet në Premier Ligë

18 Korrik, 2018 @23:04

Mesfushori i krahut te Real Sociedadi, Adnan Januzaj, mund të...

KTHEHET LEGJENDA

Zola në Chelsea

Foto: chelseafc.com

18 Korrik, 2018 @22:26

Legjenda e dikurshme e futbollit italian dhe e Chelseat, Gianfranco...

MUNGON

Ylli i Liverpoolit do të mungojë tërë stinorin 18/19

18 Korrik, 2018 @20:00

Mesfushori i Liverpoolit dhe i Anglisë, Alex Oxlade-Chamberlain...

Të gjitha lajmet nga Premier League