Të gjitha lajmet

GOLF

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

23 Tetor, 2017 @13:29

Me datat 21 dhe 22 tetor 2017 në Gjermani janë mbledhur për herë të parë komuniteti i lojtarëve të golfit nga Kosova, Austria, Zvicra, Holanda dhe Gjermania. Takimi është mbajtur afër qytetit Karlsruhe, në Heitlinger golf resort nën përkujdejsjen e menaxherit të klubit Arif Arifi! Qëllimi i takimit ishte për tu njohur dhe bashkëbiseduar rreth lojës së golfit, por mbi të gjitha formimi i Federatës së Golfit të Kosovës duke pasur parasysh potencialin ekzistues të golfit që ka komuniteti ynë nga Kosova në Diasporë!

golf

Pjesëmarrës në takim ishin: nga Kosova Blerim Sejdiu dhe Lavdim Zylfiu; nga Austria: Lulzim Vehapi dhe Idriz Iseni; nga Zvicra: Ahmet Beqiri; nga Holanda: Isi Zejnullahu; ndërsa nga Gjermania ishin prezent: Murat Ahmetaj, Naim Gjinovci, Bekim Durguti, Mërgim Gjinovci, Adnan Hajdini, Dafina Arifi dhe prindi i saj, menaxheri i klubit Arif Arifi.

golf

Gjithashtu është zhvilluar një lojë ne gjitha shtigjet e fushës së golfit Heitlinger ku natyrisht rezultatin më të mirë e dëshmuan dy yjet e golfit të Kosovës Adnan Hajdini dhe Mërgim Gjinovci, të dy lojtarë profesionist të golfit të formuar dhe të njohur nga Federata e golfit e Gjermanisë!

golf

Në ditën e dytë falë pjesëmarrësit Murat Ahmetaj i cili punon në golf resort St Leon Rot, u mundësua vizita në këtë klub. Ky klub është ndër tre më të mirët nga 760 sosh sa i posedon Gjermania dhe në të kanë luajtur emrat eminent të golfit nga mbarë bota, përfshi golfistin Tiger Woods i cili ka fituar tre herë garën.

golf

Takimit i mungoi lojtari më shpresëdhënës i Kosovës, juniori 13 vjeçar Albin Arifi i cili kishte udhëtuar në Zvicër për ta zhvilluar garën e fundit për këtë vit, në mes të juniorëve nga Zvicra dhe Gjermania.

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 Tetor, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit...

SHANGHAI MASTERS

Federer mposht Nadalin për titullin e 94-t në karrierë

15 Tetor, 2017 @12:01

Vazhdon forma e mirë e Roger Federer në vitin 2017. Teniseri...

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

AUTO SPORTS

Gjakova gati për garën e radhës

7 Tetor, 2017 @16:31

Të dielën në Gjakovë zhvillohet gara e parafundit e Kampionatit...

XHUDO

Majlinda operohet me sukses

15 Shtator, 2017 @15:43

Kampionja e vetme olimpike që ka Kosova, Majlinda Kelmendi, është...

PANAIRI I SPORTIT

Panairi i sportit u mbajt sot në Gjakovë

Foto: Lorik Haxhishabani - Klubi i tenisit SPOREK

14 Shtator, 2017 @13:05

I organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, sot në Gjakovë u...

SPORTE LUFTARAKE

Taekwondoistët përfitojnë donacione nga Federata botërore

Foto: FTK

14 Shtator, 2017 @13:04

Federata e Taekwondos së Kosovës (FTK) ka përfituar donacion nga...

Të gjitha lajmet nga Të tjera