Të gjitha lajmet

TREGIM

Talenti prizrenas drejt Barcelonës

Talenti prizrenas drejt Barcelonës

9 Prill, 2017 @8:23

I lindur në St Gallen të Zvicrës, nga Poslishti i Prizrenit, Ensar Hajdari, është ftuar për herë të dytë në testet e Akademisë së Barcelonës, ku edhe aktualisht gjendet.

Futbollisti i lindur më 1 maj 2007 që ndjek shkollimin në Rheineck të St Gallen, filloi hapat e para me top nga mosha 6 vjeçare, ku edhe trajerët e parë të tij ia vërejtën talentin natyral. Kjo bëri që ai prej St Gallen të kalojë në Basel.

Hajdari

Derisa vjen në pushime, në Prizen, në Kosovë, Ensari nuk ndalet së stërvituri. Ai i vazhdon ato te SHF Lidhja e Prizrenit nën përkujdesjen e Ismail Berishës, trajner.

Por tregimi i tij nuk ndalet këtu. Ensarit i erdh ftesa në tetor të vitit të kaluar nga Barcelona. Ai i kaloi testet 10 ditore te ekipi katalonas dhe të merr mirënjohje si qendërsulmues, ku luan ai.

Hajdari

Tash, ai ka ri-marrë ftesë nga Barcelona dhe aktualisht është atje. Ai u bë pjesë e Akademisë së Barcelonës. Talenti me origjinë prizrenas përveç kësaj ka marrë ftesë edhe në reprezentacinoin U11 të Zvicrës në futboll!

Hajdari

MALAGA - BARCELONA

Barça humb mundësinë për ta kap Realin

8 Prill, 2017 @21:28

Barazimin e Real Madridit me Atletico Madridin, nuk e ka shfrytëzuar...

RASHICA - ZENELI

Së bashku para ndeshjes

8 Prill, 2017 @20:54

Dy reprezentuesit kosovar, Milot Rashica dhe Arbër Zeneli, e kanë...

VIDEO

Rashica vazhdon me asistime, mposht Zenelin

8 Prill, 2017 @19:35

Milot Rashica përsëri ka qenë asistues për skuadrën e tij,...

VIDEO

Supergol nga Kololli, bën gjithçka i vetëm

8 Prill, 2017 @18:56

Mesfushori kosovar, Benjamin Kololli, po vazhdon të shënojë gola...

FIDAIM HAXHIU

Haxhiu: Nuk jemi dorëzuar ende

8 Prill, 2017 @18:46

Trajneri i Trepçës, Fidaim Haxhiu, është shprehur optimist,...

ARSIM THAQI

Thaqi: Në këtë ligë, nuk ka ekip të dobët

8 Prill, 2017 @18:41

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, dha deklaratë pas fitores së...

BALLKANI - DUKAGJINI

Elezaj siguron fitoren për Dukagjinin

BOROZANI

8 Prill, 2017 @18:29

Dukagjini i Klinës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në...

ULPIANA - 2 KORRIKU

E katërta rresht për 2 Korrikun

8 Prill, 2017 @18:26

Skuadra e 2 Korrikut po vazhdon ndjekjen e pozitës së katërt, që...

FLAMURTARI - KOSOVA (P)

Flamurtari fiton me përmbysje

8 Prill, 2017 @18:16

Megjithëse ishte në disavantazh me rezultat 1-0 ndaj Kosovës së...

RAMIZ SADIKU - VLLAZNIA

Hat-trick nga Ferati, Vllaznia fiton si mysafire

8 Prill, 2017 @18:10

Skuadra e Vllaznisë, pas dy barazimeve të fundit i është kthyer...

KUSH DO T'I SHPËTOJË?!

Simeone ose Sampaoli te Argjentina!!!

11 Prill, 2017 @14:01

Pas shkarkimit të Edgardo Bauzas sot në mëngjes nga detyra e tij...

SUPERLIGA TURKE

Adebayor me hat-trick pas 6 vitesh

Emmanuel Adebayor duke festuar hat-trickun e tij. Të parin pas 6 viteve!

11 Prill, 2017 @7:32

Skuadra e Istanbul Basaksehirit, që po konisderohet si një...

WORLD CUP 2026

Botërori 2026, ofertë e përbashkët nga 3 shtete

10 Prill, 2017 @19:49

Përmes një lajmi të publikuar pak më parë, është bërë e...

SHKËNDIJA-RENOVA

Derbi shqip në Maqedoni, zgjidhet për 15 minuta

Foto: KFShkendija.com

10 Prill, 2017 @10:01

Përballja ndërmjet dy skuadrave shqiptare në elitën e futbollit...

SADIKU - ALIOSKI

Spektakël nga dyshja shqiptare

9 Prill, 2017 @18:36

Dy futbollistët shqiptarë të skuadrës zvicerane Lugano, Armando...

Të gjitha lajmet nga International