Të gjitha lajmet

PARIS vs BARÇA

Të dërrmuar dhe thuajse të eliminuar

Thuajse të eliminuar. Futbollistët e Barcelonës pas pranimit të golit të tretë nga PSG/ Foto: ChampionsLeague

Të dërrmuar dhe thuajse të eliminuar

14 Shkurt, 2017 @23:18

Paris Saint Germain
Barcelona
Paris Saint Germain 4 : 0 Barcelona
Á. di María 18', J. Draxler 40', Á. di María 55', E. Cavani 71'

Pas dhjetë viteve radhazi në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Barcelonës i ka ardhur fundi. Ekipi katalonas ka përjetuar humbje të rëndë në Parc des Princes sonte nga Paris St Germain, në natën ku shkëlqyen Edinson Cavani dhe posaçërisht Angel Di Maria.

PSG

Të dërrmuar dhe pa ide janë dukur lojtarët e Barcelonës, karshi një Parisi të drejtuar nga Unai Emery nga banka dhe Marco Verratti në mes të fushës si dirigjent.

REZULTATET E 1/8 SË FINALES

Treshja e sulmit të Barcelonës ka qenë e qetë sonte dhe nuk ka pasur asnjë rast konkret për shënim, që tregon për mbrojtjen e sigurt të parisienëve edhe në mungesë të qendërmbrojtësit me përvojë Thiago Silva.

Maria

Më 8 mars në ndeshjen e kthimit, edhe magjia e ka vështirë ta shpëtojë Barcelonën nga eliminimi.


All Goals HD - PSG 4-0 Barcelona - 14.02.2017 HD by SportsZone2017

D

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

14 Shkurt, 2017 @18:56

Në konsulltim me fansat në rrjetet sociale, Borozani.com ka...

MIQËSORE

Deçani mposht Istogun në miqësore

14 Shkurt, 2017 @17:58

Dy skuadrat që po luftojnë për mbijetesë në Ligën e Parë të...

PRISHTINA

Prishtina i kthehet stërvitjeve

Foto: FC Prishtina

14 Shkurt, 2017 @17:15

Skuadra e Prishtinës i është kthyer stërvitjeve pas pushimit dy...

PËRZGJEDHËSI I KOSOVËS U21

Celina në pritje të futbollistëve jashtë vendit

BOROZANI

14 Shkurt, 2017 @17:00

Përzgjedhësi i përfaqësueses U21 të Kosovës, Erdogan Celina, ka...

PREMIER LEAGUE

Gabriel Jesus mungon 3 muaj

14 Shkurt, 2017 @16:55

Ylli i ri i Manchester Cityt dhe lojtari që i tregoi kualitetit e...

PËRFAQËSUESJA

Kosova U21 mposhtet nga Drita

Foto: FFK

14 Shkurt, 2017 @16:54

Në  kuadër të përgatitjeve të Përfaqësueses U-21 të Kosovës...

SHPRESAT

Seleksionimet e Moshave U-17 dhe U-13

Foto: FSHF

14 Shkurt, 2017 @13:58

Kanë nisur punë sipas një grafiku të planifikuar nga Sektori i...

ÇEREKFINALJA E KUPËS

Pejic dhe Emini, nuk luajnë ndaj Tiranës

14 Shkurt, 2017 @11:24

Përballja e çerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndërmjet...

PARA NDESHJES: PARIS - BARCELONA

Pa Thiago Silvën ndaj Barcelonës

Parc des Princes, stadiumi i Paris St Germain.

14 Shkurt, 2017 @10:54

Paris St Germain do të kërkojë që të eliminojë Barcelonën në...

PARA NDESHJES: BENFICA - DORTMUND

Duel i paparashikueshëm!

Stadiumi i Benficës, Estadio da Luz

14 Shkurt, 2017 @10:12

Dy skuadra në formë thuajse të njejtë. Me nga një humbje në 5...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League