Të gjitha lajmet

KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

29 Maj, 2017 @12:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e Vëllaznimit po vazhdon punën edhe me gjeneratat më të reja.

Përmes një njoftimi për Borozani.com, është bërë e ditur që të shtunën që vjen, 3 qershor, grupmoshat e reja të Vëllaznimit, U16, U14 dhe U12, do të udhëtojnë në Durrës për të zhvilluar miqësore me akademinë sportive ‘Goga Basket’ nga Durësi.

Grupmoshat në fjalë do të zhvillojnë ndeshje të karakterit miqësor me grupmoshat përkatëse të klubit ‘Goga Basket’, ndërsa bashkë me basketbollistët e rinjë gjakovarë do të udhëtojnë treshja e trajnerëve Shkumbin Kumnova, Driton Rraci dhe Valon Tanushi.

STREETBALL DURRËS

CheBar fiton turneun 3x3 në Durrës

29 Maj, 2017 @12:42

Ekipi nga Prishtina, CheBar, ka triumfuar në turneun e Streetballit...

FAZA INTENSIVE

Sot nisin përgatitjet intensive të Kosovës U20

29 Maj, 2017 @12:08

Prej sot basketbollistët U20 të Kosovës do të jenë në fazën...

GJOBAT E FUNDIT

Bashkimi e Prishtina marrin dënimet e fundit

Marjan Micevski, referi kryesor i ndeshjes së fundit të serisë, Bashkimi 1-3 Prishtina/ BOROZANI/ A. P.

29 Maj, 2017 @11:09

Skuadrat finaliste të Play-Offit, Sigal Prishtina dhe Bashkimi,...

MAGIC JOHNSON

Ingram i paprekshëm te Lakers

REUTERS/ Arkiv

27 Maj, 2017 @10:36

Kryetari dhe përgjegjësi për organizime në Los Angeles Lakers,...

MONEY MONEY MONEY

Sa € fituan ekipet e Euroligës?

26 Maj, 2017 @14:54

Në listën e mëposhtme mund të shihni se sa para ka fituar çdo...

KERASAN PRISHTINA - BASHKIMI

Takianos debuton me fitore, Bashkimi thellësisht në kryeqytet

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @21:58

Në takimin e vetëm të ditës në Superligën e Kosovës në...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Bashkimi

28 Tetor, 2017 @20:20

Janë publikuar pesëshet e para të Kerasan Prishtinës dhe të...

TRAJNERI I RI

Greku Takianos drejton Bashkimin sot

28 Tetor, 2017 @15:50

Trajneri i ri i Bashkimit edhe zyrtarisht është greku, Fotis...

PARA NDESHJES KERASANI - BASHKIMI

Bashkimi takon Kerasanin në Prishtinë

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @11:29

Me fillim nga ora 20:00, Kerasan Prishtina dhe Bashkimi takohen në...

AHMET KANDEMIR

Kandemir: Ky është një hap i madh

27 Tetor, 2017 @21:32

Trajneri i Sigal Prishtinës, Ahmet Kandemir, në deklaratën e tij...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga