Të gjitha lajmet

GAME 1

Të shtunën, nis finalja e Play-Offit

Të shtunën, nis finalja e Play-Offit

20 Prill, 2017 @13:07

Dy skuadrat më të mira të këtij stinori në Shqipëri, Tirana dhe Vllaznia, do të nisin të shtunën rrugëtimin për titull kampioni, kur edhe ia nis seria finale e ndeshjeve.

Tirana ka përparësinë e terrenit vendas në finale, për shkak se stinorin e ka përmbyllë në vend të parë.

Dueli i parë zhvillohet në “Asllan Rusi” të Tiranës me fillim në ora 19:00 të shtunën.

INFORMATË

FBK përkrah NCAA showcase

20 Prill, 2017 @12:33

Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur të përkrahë kampin...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 2

Washington në rrugë të mirë

Foto: nba.com

20 Prill, 2017 @9:32

Washington Wizards, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, ka...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 2

Rekordi i radhës nga W’brook, nuk e ndal Houstonin e Hardenit!

Foto: nba.com/rockets

20 Prill, 2017 @9:28

Russell Westbrook shënoi 51 pikë, 10 kërcime e 13 asistime në...

WARRIOS - PORTLAND @ GAME 2

Warriors pa Durantin, i tepërt për Blazers

Foto: goldenstatewarriors/facebook

20 Prill, 2017 @8:59

Nënkampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka shënuar...

KOSOVA U-20

Kosova U20 vazhdon përgatitjet para europianit

20 Prill, 2017 @8:25

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

REAL - DARUSSAFAKA @ GAME 1

Real Madrid s’lejon befasi

Foto: euroleague.net

19 Prill, 2017 @23:07

Ndeshja e pritur të kalojë lehtë për Real Madridin kundër...

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së parafundit

19 Prill, 2017 @22:20

Superliga e Kosovës po hyn në ditët e fundit të saj të...

OLYMPIACOS - EFES @ GAME 1

Efesi “pa promil” ndaj Olympiacosit

foto:euroleague.net

19 Prill, 2017 @21:52

Në ndeshjen e parë të Play Offit në duelin Olympiacos dhe Anadolu...

FIBA EUROPE CUP

Finalistët e FIBA Europe Cup, nuk gjejnë fituesin

Foto: fiba.com/fibaeuropecup

19 Prill, 2017 @14:07

Dueli i parë final i FIBA Europe Cup, ndërmjet ekipeve franceze,...

PAS TRIUMFIT

Beroe ndjek trofeun e tretë këtë stinor!

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ BOROZANI/ A. Paçarizi

19 Prill, 2017 @13:40

Skuadra e Beroes, që mbrëmë triumfoi për herë të parë në...

AHMET KANDEMIR

Kandemir: Ky është një hap i madh

27 Tetor, 2017 @21:32

Trajneri i Sigal Prishtinës, Ahmet Kandemir, në deklaratën e tij...

KHIMIK - SIGAL PRISHTINA

Hap i madh i Prishtinës

Foto: fibaeuropecup

27 Tetor, 2017 @19:53

Sigal Prishtina ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj...

KHIMIK - SIGAL PRISHTINA

20 minuta para fitores historike

fiba.com

27 Tetor, 2017 @18:39

Prishtina e mbylli pjesën e parë në epërsi me rezultat 30-41 ndaj...

SIGALPRISHTINA-KHIMIK

Sigal Prishtina lidere e Grupit G

Foto: fibaeuropecup

25 Tetor, 2017 @22:12

Sigal Prishtina ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë në FIBA...

FIBA EUROPE CUP

Belfius Mons befason Demir Insaatin

Foto: fibaeuropecup

25 Tetor, 2017 @22:00

Ekipi belg, Belfius Mons-Hainaut, që në ndeshjen e xhiros së parë...

Të gjitha lajmet nga International