Të gjitha lajmet

BRIGHTON-UNITED

Teknologjia ua shpëton stinorin!

Fotot: premierleague/fb

Teknologjia ua shpëton stinorin!

5 Maj, 2018 @7:40

Brighton and Hove Albion
Manchester United
Brighton and Hove Albion 1 : 0 Manchester United
P. Groß 57'

The American Express Community Stadium

“Do të jetë shumë mirë për klubin dhe ekipin që tash e tutje, në dy ndeshjet e mbetura për të përfunduar stinorin nuk duhët të brengosemi për mbijetesë,” ka thënë Chris Hughton, trajner i Brightonit, ekip ky që mbrëmë duke mposhtur nënkampionin e ri të Premier Ligës, Manchester United, siguroi shpëtimin në elitë.

Pascal Gross

Goditja me kokë e Pascal Grossit, pas pasimit të Jose Izuqierdos, u largua nga Marcos Rojo, por teknologjia vërtetoi se topi kishte kaluar vijën dhe goli i Brightonit, 1-0 u pranua.

TABELA E PREMIER LEAGUE

Fundi i stinorit Brightonin pret me ndeshje ndaj Manchester Cityt dhe Liverpoolit, që kryen me ndeshje të mëdha stinorin e parë elit për ekipin që nga viti 1983.

Brighton

Përndryshe, kjo ka qenë fitorja e parë, por edhe goli i parë i shënuar ndaj Manchester Unitedit që nga nëntori i vitit 1982 për albionët.

5 PËR VIKEND

Mbijetesa, titulli dhe El Clasico

Graph. Olsen Kraja

4 Maj, 2018 @19:01

Stoke City – Crystal Palace (e shtunë, ora 1e30) Për mysafirët...

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

4 Maj, 2018 @15:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure,...

GLASGOW RANGERS

Zyrtarizohet Gerrard

Foto: rangers.co.uk

4 Maj, 2018 @14:31

Steven Gerrad është emëruar trajner i ri i Glasgow Rangersit, pasi...

STEVEN GERRARD

Sot pritet emërimi

3 Maj, 2018 @23:14

Futbollisti legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard, që tashmë po...

SALZBURG - MARSEILLE

Finalisti vendoset pas vazhdimeve

Foto: OM/twitter

3 Maj, 2018 @22:36

120 minuta i janë dashur Olympique Marseilleit për të siguruar...

1/2: ATLETICO - ARSENAL

Atletico mohon ‘fundin e bukur’ të Wengerit

Foto: Sky Sports

3 Maj, 2018 @22:07

Pas barazimit 1-1 në Londër, Atletico i Madridit ka shënuar fitore...

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Fitore që shton gjasat për shpëtim

3 Maj, 2018 @17:02

Vëllaznimi ka ende gjasa për t’i ikur ndeshjes së barazhit. Kjo...

BESA - FLAMURTARI

Flamurtari fundos Besën

3 Maj, 2018 @16:54

Fitore e madhe e Flamurtarit si mysafir në Pejë, që pritet të...

ROMA-LIVERPOOL

Pas 11 vitesh në finale

Foto: ChampionsLeague/fb

2 Maj, 2018 @21:31

Liverpool ka eliminuar përfundimisht Romën në gjysmëfinale të...

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 Maj, 2018 @21:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar...

5 PËR VIKEND

Mbijetesa, titulli dhe El Clasico

Graph. Olsen Kraja

4 Maj, 2018 @19:01

Stoke City – Crystal Palace (e shtunë, ora 1e30) Për mysafirët...

LAMTUMIRA E TOURES

Ndeshja e fundit, të mërkurën

Foto: mcfc.co.uk

4 Maj, 2018 @15:33

Pas 7 viteve shërbim dhe tre herë shpalljes kampion, Yaya Toure,...

GLASGOW RANGERS

Zyrtarizohet Gerrard

Foto: rangers.co.uk

4 Maj, 2018 @14:31

Steven Gerrad është emëruar trajner i ri i Glasgow Rangersit, pasi...

STEVEN GERRARD

Sot pritet emërimi

3 Maj, 2018 @23:14

Futbollisti legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard, që tashmë po...

MOHAMED SALAH

I pari edhe te autorët

Foto: premierleague.com

1 Maj, 2018 @15:02

Futbollisti i Liverpoolit, Mohamed Salah, është emëruar lojtari i...

Të gjitha lajmet nga Premier League