Shiko FFK Rezultatet Live

EL 2013/14

Teli e Agolli në Shkup

REUTERS

Teli e Agolli në Shkup

2 Korrik, 2013 @8:56

Dy futbollistët e kombëtares shqiptare, mbrojtësi Admir Teli dhe mesfushori Ansi Agolli sot në Shkup të Maqedonisë do t’ia nisin aventurën e tyre europiane për stinorin 2013/14. 

Skuadra e dyshes kuqezi, Qarabag, do të ndeshet në kuadër të xhiros së parë të kualifikimeve për Europa Leuage me Metalurgun e Shkupit në stadiumin Filipi II. 

Agolli e Teli ka kohë që luajnë në ligën elite të Azerbejxhanit dhe stinorin e fundit e patën përfunduar në vendin e dytë, vetëm tre pikë më pak se Neftçi që u shpallë kampion. 

Ndeshja ndërmjet Metalurgut dhe Qarabagut luhet sot prej 17:45. 

EUROPA LEAGUE

Kukësi europian

Uefa.com

1 Korrik, 2013 @23:17

Vetëm 12 muaj më parë Kukësi ishte duke festuar arritjen në...

SHQIPTARI

Vangjeli mbetet në Ukrainë

Vangjeli Official

1 Korrik, 2013 @23:01

Kristi Vangjeli, qendërmbrojtësi shqiptar i Chernomorets Odessas ka...

THE GUNNERS

Edhe një talent

Eurosport

1 Korrik, 2013 @22:45

Arsenal ka transferuar sulmuesin që premton Yaya Sanogo nga Auxerre....

CHELSEA-MILAN

Shkëmbimi interesant!

REUTERS

1 Korrik, 2013 @22:35

Sulmuesi spanjoll i Chelseat, Fernando Torres, i cili së fundmi u...

TRANSFER

Nexhipi kthehet në Shqipëri

30 Gusht, 2016 @0:18

Mesfushori me përvojë nga Shkupi, Nderim Nexhipi, është rikthyer...

ERMAL KUQO

Kuqo pensionohet nga basketbolli

Ermal Kuqo gjatë ndeshjes All Star në Turqi gjatë vitit 2013

30 Gusht, 2016 @0:04

Njëri prej basketbollistëve më të mirë që ka lindur Shqipëria,...

U21

Shpresat në Athinë

29 Gusht, 2016 @21:35

Futbollisti i kombëtares U21 të Shqipërisë, Eros Grezda, ka...

KUNDËRSHTARJA

Maqedonia stërvitet me vetëm 15 lojtarë!

29 Gusht, 2016 @20:58

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot ka filluar stërvitjet në kuadër...

ANALIZA PAS HUMBJES

Nuk ka shqetësime te kampioni

Foto: KF Feronikeli Official

29 Gusht, 2016 @20:24

Përkundër se pas dy xhirove të para nuk kanë fituar asnjë pikë,...

Të gjitha lajmet nga