Të gjitha lajmet

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së parafundit

Terminet e xhiros së parafundit

19 Prill, 2017 @22:20

Superliga e Kosovës po hyn në ditët e fundit të saj të kampionatit të rregullt dhe tashmë në prag është xhiroja e parafundit, terminet e së cilës janë bërë të ditura sot.

TABELA AKTUALE

Kështu, të premten zhvillohen dy ndeshje; Vëllaznimi - Peja (17:00) dhe Bashkimi - Rahoveci (19:00).

Të shtunën luhet derbi Sigal Prishtina - Trepça (19:00) dhe të dielën Kerasan Prishtina - Golden Eagle Ylli (19:00).

OLYMPIACOS - EFES @ GAME 1

Efesi “pa promil” ndaj Olympiacosit

foto:euroleague.net

19 Prill, 2017 @21:52

Në ndeshjen e parë të Play Offit në duelin Olympiacos dhe Anadolu...

FIBA EUROPE CUP

Finalistët e FIBA Europe Cup, nuk gjejnë fituesin

Foto: fiba.com/fibaeuropecup

19 Prill, 2017 @14:07

Dueli i parë final i FIBA Europe Cup, ndërmjet ekipeve franceze,...

PAS TRIUMFIT

Beroe ndjek trofeun e tretë këtë stinor!

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ BOROZANI/ A. Paçarizi

19 Prill, 2017 @13:40

Skuadra e Beroes, që mbrëmë triumfoi për herë të parë në...

CLIPPERS vs JAZZ @ GAME 2

Clippers barazon para se të bartet seria në Salt Lake City

foto:nba.com

19 Prill, 2017 @9:29

Los Angeles Clippers shfrytëzoi në mënyrë më të mirë mungesën...

RAPTORS - BUCKS @ GAME 2

Toronto barazon serinë ndaj Bucks

Foto: nba.com

19 Prill, 2017 @9:09

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta barazojë serinë...

CELTICS vs BULLS @ GAME 2

Chicago me epërsi solide karshi Bostonit

19 Prill, 2017 @6:19

Jimmy Butler shënoi 22 pikë, Rajon Rondo për një kërcim nuk...

CHAMPION OF BIBL 2016/17

Beroe, kampion i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @22:58

Skuadra nga Stara Zagora e Bullgarisë, Beroe, është kampion i ri i...

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @22:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @22:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @13:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të...

TREPÇA - RAHOVECI

Çereku i tretë vendos, Rahoveci feston në ‘Minatori’

Borozani/Arkiv

29 Tetor, 2017 @21:58

Në ndeshjen e fundit të xhiros së VI në Superligën e Kosovës...

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Me 2 të huaj, Trepça avancon ndaj Rahovecit

Foto: KBRahoveci/ Facebook

29 Tetor, 2017 @20:47

Pas 20 minutave të para në Mitrovicë, Trepça është në avantazh...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Rahoveci

29 Tetor, 2017 @19:51

Janë publikuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Rahovecit. ...

SIGAL PRISHTINA - BOREA

Prishtina +69 ndaj Boreas

29 Tetor, 2017 @16:34

Pas 2 fitoreve të rëndësishme në FIBA Europe Cup, Prishtina pa...

KERASAN PRISHTINA - BASHKIMI

Takianos debuton me fitore, Bashkimi thellësisht në kryeqytet

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @21:58

Në takimin e vetëm të ditës në Superligën e Kosovës në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga