Të gjitha lajmet

TEUTA - TIRANA

Teuta barazon, kampioni vendoset në ndeshjen e pestë

Foto: KBTeuta/fb

Teuta barazon, kampioni vendoset në ndeshjen e pestë

10 Maj, 2018 @17:59

Teuta 83 : 73 Tirana
Palestra: Ramazan Njala, Durrës Seria finale e PlayOffit: Tirana 2-2 Teuta

Ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë ekipi durrësak dhe tashmë gjithçka do të vendoset në përballjen përfundimtare, ndeshjen e pestë të serisë.

Teuta mposhti Tiranën sonte në Ramazan Njala të Durrësit 83-73 për të barazuar serinë në 2-2 dhe tashmë titulli kampion do të vendoset në kryeqytet, në Asllan Rusi.

Seria finale e kampionatit shqiptar ka qenë tejet interesante këtë stinor. Tirana nisi si vendase serinë dhe u mposht. Teuta morri epërsinë 0-1 dhe në Durrës u mposht, ku u barazua seria 1-1.

Më pas, Tirana fitoi si vendase 2-1 dhe kishte mundësinë që sonte të shpallej kampione.

Por, durrësakët me lojë të mirë në fund, barazuan serinë në 2-2 dhe tashmë - më 13 maj 2018 me fillim në ora 17:00Asllan Rusi do të mësohet përfundimisht kampioni i këtij stinori të Shqipërisë.

ZYRTARËT E NDESHJES

Përcaktohen referët e ndeshjes së parë finale

10 Maj, 2018 @14:28

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat...

CONFERENCE FINALS

Kompletohen finalistët e Konferencave në NBA

10 Maj, 2018 @9:10

Me fitoren e Boston Celticsit sot në mëngjes kundër Philadelphias,...

TURNE

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

9 Maj, 2018 @20:30

Një garë e re, interesante e organizuar nga Red Bull, që do të...

NEW YORK

Knicks merr ish-trajnerin e Grizzlies

9 Maj, 2018 @8:29

New York Knicks ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me...

GAME 5: ROCKETS - JAZZ

Raketat në finale të konferencës

Foto: nba.com

9 Maj, 2018 @8:06

Houston Rockets, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e pestë të...

INFORMATORI I FUNDIT I GJYSMËFINALES

Referët e Ylli-Prishtina, dënohen me mosdelegim

Foto: R. Gashi/KBYlli/fb

8 Maj, 2018 @10:50

Treshja e referëve të ndeshjes së fundit të serisë gjysmëfinale...

PLAYOUT FIGHT

Prishtina e Re mbetet në Ligë të Parë

7 Maj, 2018 @14:25

Prishtina e Re përkundër humbjes në ndeshjen e dytë të barazhit,...

FINAL SERIES

Termini i ndeshjes së parë finale

7 Maj, 2018 @13:22

Pas një jave pushim, ekipet që kanë siguruar finalen e Play-Offit...

GAME 4: JAZZ - ROCKETS

Houston afër finales së Konferencës

Foto: Rockets/fb

7 Maj, 2018 @11:49

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur...

GAME 4: PELICANS - WARRIORS

Durant 38, kampioni pranë finales së Konferencës

Foto: GSW/twitter

7 Maj, 2018 @11:35

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka arritur që të...

TURNE

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

9 Maj, 2018 @20:30

Një garë e re, interesante e organizuar nga Red Bull, që do të...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

AEK triumfon në Ligë të Kampionëve

Fotot: championsleague.basketball

7 Maj, 2018 @10:52

Skuadra që eliminoi Nymburkun e Dardan Berishës në të tetën e...

FINALET, NDESHJA 3: TIRANA-TEUTA

Tirana merr epërsinë në finale të PlayOffit

BOROZANI/ A. P.

6 Maj, 2018 @20:03

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore në ndeshjen e...

DREJT FINALES

Berisha më efikasi në fitoren e radhës

Foto: Nymburk/fb

4 Maj, 2018 @21:15

Dardan Berisha ka shkëlqyer edhe në ndeshjen e tretë të serisë...

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 Maj, 2018 @22:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer...

Të gjitha lajmet nga International