Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Teuta befason Tiranën, merr Superkupën

Teuta befason Tiranën, merr Superkupën

13 Prill, 2018 @14:37

Ekipi durrësak, Teuta, ka bërë befasi në finale të Superkupës së Shqipërisë në basketboll, duke e mposhtur Tiranën favorite me rezultat minimal për të marrë trofeun në det, pas afro 60 vitesh!

Teuta

Rezultati përfundimtar i ndeshjes së zhvilluar në Ramazan Njala ka qenë 78-77 në të mirë të Teutës, që po drejtohet nga Boban Ninic, ndërsa Tirana e Antonios Doukasit pas mosarritjes së Final Fourit në BIBL, ka pësuar edhe goditjen e radhës para ndeshjeve të Play-Offit.

Boban Ninic KB Teuta coach talk

Marko Miranovic ka qenë më efikasi te Teuta në përballjen e Superkupës, derisa pas tij është renditur Alban Çela me 18 pikë. Amerikani i Teutës, Jerome Copes ka përfunduar ndeshjen me double-double, 12 pikë e 15 kërcime, duke mos pushuar fare në ndeshje.

Në anën tjetër te Tirana, performanca double-double e Endrit Hysenagollit, prej 19 pikësh e 16 kërcimesh nuk mjaftoi për fitore. 18 pikë për Tiranën shënoi edhe Genti Lasku, ndërsa Gerti Shima 14 të tjera.

Tirana vs Teuta

Te femrat, Superkupën e fitoi Tirana, që mposhti Flamurtarin 72-59.

Boban Ninic

 

DREJT SUPERLIGËS

Play Offi në Ligë të Parë fillon nesër

12 Prill, 2018 @17:36

Lufta për të hyrë në Superligë, do të fillojë nesër. United...

QËNDRIM BIRAJ

Do të japim më të mirën

BOROZANI / A.P

12 Prill, 2018 @16:36

Kapineti i Bashkimit, Qëndrim Biraj, para ndeshjes së Final Fourit,...

KB VËLLAZNIMI

Treshet që shpëtuan Vëllaznimin

12 Prill, 2018 @16:23

Pas fitores së shënuar ndaj Prishtinës së Re në xhiron që e...

DRAGAN RADOVIC

Po i luajmë ndeshjet pa presion

BOROZANI / A.P

12 Prill, 2018 @16:19

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, para ndeshjes që do të...

MR TRIPLE DOUBLE

Rekord arritje e Westbrookut

12 Prill, 2018 @9:32

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, sot në...

PLAY OFFS 17/18

Skuadrat në NBA gati për Play Off

12 Prill, 2018 @8:45

Përfundoi stinori i rregullt në NBA dhe tani dihen çiftet që do...

NGA INFORMATORI NR 26

Gjobë Yllit, 300 euro

BOROZANI/A.P.

12 Prill, 2018 @8:00

Dueli ndërmjet Yllit dhe Prishtinës, në xhiron e shkuar që...

INFORMATORI NR 26

Dënohen referët e ndeshjes Ylli-Prishtina

BOROZANI/Arkiv

11 Prill, 2018 @19:49

Pas ndeshjes Ylli-Prishtina, të cilën e fituan këta të fundit...

LIGA E DYTË, PLAYOFF 17/18

Përballjet e ekipeve që kërkojnë Ligën e Parë

11 Prill, 2018 @13:44

Pas përfundimit të stinorit të rregullt në Ligën e Dytë të...

LIGA E DYTË

Istogu pa humbje përfundon Ligën e Dytë

10 Prill, 2018 @16:11

Skuadra e Istogut, ka përfunduar stinorin e rregullt në mënyrë...

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 Prill, 2018 @19:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e...

NË FINALE

Lipjani finalisti i dytë në Ligë të Parë

20 Prill, 2018 @9:45

Duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Dritën me rezultat 79-69,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos Superfoods – Real Madrid

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @20:00

Nëse i katërti dhe i pesti i stinorit të rregullt takohen,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Žalgiris

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @7:30

Ky do të jetë ballafaqimi i vetëm ku përveç se ndeshen në...

ABA LEAGUE

Buduçnost me triumf historik në ABA ligë

Foto: aba-liga.com

14 Prill, 2018 @23:57

Skuadra nga Podgorica, Buduçnost, për herë të parë në histori...

Të gjitha lajmet nga International