Të gjitha lajmet

ISAIAH THOMAS

Thomas: Meritoj kontratë maksimale

nba.com

Thomas: Meritoj kontratë maksimale

9 Gusht, 2017 @9:34

Ylli i Boston Celticsit, Isaiah Thomas, pasi që t’i skadon kontrata me keltët, kërkon një kontratë maksimale nga kryesia.

Në suksesin e Bostonit, Thomas, luajti rol shumë të rëndësishëm, derisa zhvillimin e tij në lojë e vlerësoi kështu:

Në lidhje me kontratë jam shumë rehat, shumë punova dhe e meritova. Mund të dalë para çdo point guardit në NBA pa problem, statistikat e mia po përmenden në mesin e lojtarëve më të mirë në botë, gjithashtu edhe skuadra po fiton, kjo duhet të shpërblehet” tha Thomas për mediat amerikane.

28 vjeçari Thomas, vjet luajti me mesatare prej 28.9 pikëve, 5.9 asistimeve dhe 2.7 kërcimeve për ndeshje për Bostonin.

RIVALI I SOTËM I KOSOVËS

Çka duhet ditur para ndeshjes Estonia-Kosova?

Reprezentacioni i Estonisë, rivali i sotëm i Kosovës/ Foto: fiba.com

9 Gusht, 2017 @8:37

Sot Kosova do të zhvillojë ndeshjen e dytë para-kualifikuese për...

TRANSMETIMI

FBK konfirmon, të gjitha ndeshjet e Kosovës në TV

8 Gusht, 2017 @22:51

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të saj,...

PARA NDESHJES, FLET KAPITENI

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

8 Gusht, 2017 @22:09

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë...

PREJ NCAA2

Seab Webster, lojtar i ri i Prishtinës

Seab Webster, lojtar i ri i Sigal Prishtinës

8 Gusht, 2017 @13:04

Basketbollisti amerikan 198 centimetra i gjatë që luan në pozitën...

TE ESTONIA

Kitsing s’luan ndaj Kosovës

Photo: Taavi Sepp/ delfi.ee

8 Gusht, 2017 @12:39

Mediat estoneze kanë bërë të ditur sot se njëri ndër...

NË KRYEQYTET

Michael Glover zyrtarizohet nga Prishtina

7 Gusht, 2017 @10:27

Basketbollisti amerikan 30 vjeçar, Michael Glover, është...

PARA NDESHJES, FLET SELEKTORI

Greenberg: Me mbrojtje të lartë ndaj Estonisë

8 Gusht, 2017 @9:50

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të...

AUSTRIA - HOLANDA

Holanda më e fortë se Austria

5 Gusht, 2017 @21:46

Shqipëria e cila u mposht me 2 gusht nga Austria, sonte pushoi. Por...

OPINION

Fitorja e parë e Dardanit dhe e dardanëve

Foto: fiba.com

3 Gusht, 2017 @8:59

Dardan Berisha organizoi lojën, shënoi për 3 pikë, shënoi për 3...

EKSKLUZIVE

Rugova: Ky ekip do të shkruajë histori

BOROZANI/Arkiv

5 Gusht, 2017 @17:49

Granit Rugova, është lojtari më në moshë i reprezentacionit të...

MAQEDONIA - ESTONIA

Estonia “punoi” në favor të Kosovës

5 Gusht, 2017 @22:21

Maqedonia e regjistroi edhe humbjen e dytë në Grup, derisa u mposht...

MEDIA

Sigurohet transmetimi Estoni-Kosovë

Erjon Kastrati, në përballjen Kosova-Maqedonia/ Foto: fiba.com

7 Gusht, 2017 @8:47

Përmes një video spoti të lëshuar, RTK ka bërë të ditur se do...

KOSHASHËNUESI MAQEDON

Stojanovski: Nuk mjaftoi pjesa e dytë

3 Gusht, 2017 @0:38

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të Maqedonisë në përballje...

SELEKTORI I KOSOVËS

Greenberg: Të qëndrojmë të uritur

3 Gusht, 2017 @0:26

Pas ndeshjes dhe fitores së madhe të Kosovës ndaj Maqedonisë në...

SELEKTORI I MAQEDONISË

Davitkov: Ishim në gjumë në pjesën e parë

3 Gusht, 2017 @0:29

Selektori i Maqedonisë, Jordancho Davitkov, në deklaratën e tij...

KAPITENI I KOSOVËS

Dardani: Më shumë se fitore

3 Gusht, 2017 @0:34

Kapiteni i ri i Kosovës, Dardan Berisha, ka qenë i...

REFERI

Pensionohet referi legjendar i NBA-së

3 Gusht, 2017 @0:25

Referi legjendar i NBA-së, Danny Crawford, deklaroi se është...

KNICKS - CAVALIERS

Knicks ia dhuroi fitoren Clevelandit

Foto: nba.com

14 Nëntor, 2017 @11:10

Në ndeshjen e luajtur në “Madison Square Garden”, ndërmjet New...

CELTICS - RAPTORS

Bostoni s’po ndalet

Foto: nba.com

13 Nëntor, 2017 @10:20

Seria e fitoreve për Bostonin është ngritur në dymbëdhjetë...

REKORD

Lonzo Ball, lë pas LeBron Jamesin

Lonzo Ball (Los Angeles Lakers)/ Foto: nba.com

12 Nëntor, 2017 @10:42

I draftuari sivjet nga pozita e dytë, Lonzo Ball, krahas pritjeve...

CELTICS - HORNETS

Seria ngritet në 11 ndeshje

nba.com

11 Nëntor, 2017 @10:46

Ndeshja kundër Charlotte Hornetsit, nuk filloi mirë për Bostonin....

SPURS - BUCKS

Bucks befason Spursin

nba.com

11 Nëntor, 2017 @10:25

Milwaukee Bucks arriti t’a befasojë San Antoni Spursin në “AT&T...

Të gjitha lajmet nga NBA