Të gjitha lajmet

GJERMANIA - SUEDIA

Tipike gjermane, kampioni mban shpresën

Foto: Squawka/twitter

Tipike gjermane, kampioni mban shpresën

23 Qershor, 2018 @20:55

Gjermania
Suedia
Gjermania 2 : 1 Suedia
M. Reus 48', T. Kroos 90'+5 32' O. Toivonen

Olimpiyskiy Stadion Fisht, Sochi.
Tipike gjermane, kampioni mban shpresën
Tipike gjermane, kampioni mban shpresën

Sekondat e fundit të ndeshjes dhe gjuajtjen e lirë nga këndi e vdekur e shuton Toni Kroos. Topi përfundon në rrjetë dhe Gjermania është gjallë!

Kampioni aktual i Botës ka shënuar fitoren e parë, të mundimshme, në Botërorin Rusia 2018 për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në TOP 16.

Toivonen

Suedia pati paraqitje taktikisht të logjikshme dhe kjo iu shpërblye me gol. Avancuan me golin e Ola Toivonenit në pjesë të parë. Patën edhe disa raste nga kundërsulmet, veçanërisht Marcus Berg.

S’shënuan më.

TABELA dhe ORARI

Marco Reus barazoi në fillim të pjesës së dytë në 1-1, ndërsa prej minutës së 82-të gjermanët në fushë ishin me një lojtar më pak, pasi që Jerome Boateng morri kartonin e dytë të verdhë dhe doli nga loja.

Toni Kroos

E krejt në fund, Toni Kroos fuqishëm nga këndi i vdekur - me goditje precize çon në delir adhuruesit dhe tërë vendin e tij. Gjermania fiton 2-1 dhe merr tre pikët e para, duke shpresuar në kualifikim tutje, ndërsa në duelin e fundit luan me Korenë Jugore, të eliminuar tashmë.

Germany vs Sweden

Germany

11-SHET

Formacionet: Gjermani - Suedia

23 Qershor, 2018 @18:08

Janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë dhe të...

GRUPI F: KOREA JUGORE - MEKSIKA

Edhe Meksika në 1/8 e finales

23 Qershor, 2018 @17:27

Si në ndeshjen e parë ndaj Gjermanisë, edhe sot ndaj Koresë...

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 Qershor, 2018 @16:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të...

BRAZIL

Lëndohet Douglas Costa

23 Qershor, 2018 @16:23

Pas fitores së djeshme ndaj Kosta Rikës, një lajm jo i mirë vjen...

11-SHET: KOREA J - MEKSIKA

Formacionet zyrtare: Korea-Meksika

23 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së dytë të ditës...

BELGJIKA - TUNIZIA

Belgjika me goleadë në TOP 16

Foto: FIFA/fb

23 Qershor, 2018 @14:56

Pas fitores në ndeshjen e parë të Botërorit me rezultat bindës...

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 Qershor, 2018 @14:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 Qershor, 2018 @11:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @21:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka...

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 Qershor, 2018 @21:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për...

11-SHET

Formacionet: Gjermani - Suedia

23 Qershor, 2018 @18:08

Janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë dhe të...

GRUPI F: KOREA JUGORE - MEKSIKA

Edhe Meksika në 1/8 e finales

23 Qershor, 2018 @17:27

Si në ndeshjen e parë ndaj Gjermanisë, edhe sot ndaj Koresë...

BELGJIKA

Shqetësime për Belgjikën, 3 lëndime pas fitores

23 Qershor, 2018 @16:27

U mendua se u zëvendësuan për të pushuar për shkak të...

BRAZIL

Lëndohet Douglas Costa

23 Qershor, 2018 @16:23

Pas fitores së djeshme ndaj Kosta Rikës, një lajm jo i mirë vjen...

11-SHET: KOREA J - MEKSIKA

Formacionet zyrtare: Korea-Meksika

23 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së dytë të ditës...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018