Të gjitha lajmet

SERIA FINALE NË SHQIPËRI

Tirana apo Teuta, lufta për titullin kampion

Fotomont: FSHB

Tirana apo Teuta, lufta për titullin kampion

25 Prill, 2018 @9:55

Pasi që janë përcaktuar finalistët e Play-Offit në elitën e basketbollit të Shqipërisë, tashmë janë përcaktuar edhe datat e ndeshjeve të serisë finale, ku takohen kampioni aktual, Tirana dhe fituesi i Superkupës, Teuta.

Seria e ndeshjeve finale në Shqipëri, zhvillohet në sistemin e njejtë si në Kosovë, pra 1-1-1-1-1, deri në tre fitore.

Fituesi i serisë finale, shpallet kampion i Shqipërisë për stinorin 2017/18.ORARI I NDESHJEVE:

1 Tirana - Teuta 29 prill 2018 Ora: 17:00 Palestra: Asllan Rusi
2 Teuta - Tirana 3 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Ramazan Njala
3 Tirana - Teuta 6 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Asllan Rusi
4 Teuta - Tirana 10 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Ramazan Njala
5 Tirana - Teuta 13 maj 2018 Ora: 17:00 Palestra: Asllan Rusi

GAME 5: WARRIORS - SPURS

Me dominim total në gjysmëfinale

Foto: nba.com

25 Prill, 2018 @9:29

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur San...

GAME 5: PHILY - HEAT

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

Foto: nba.com

25 Prill, 2018 @9:12

Philadelphia 76ers duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë...

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

25 Prill, 2018 @8:54

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87...

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 Prill, 2018 @22:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në...

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 Prill, 2018 @20:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për...

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 Prill, 2018 @15:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18,...

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 Prill, 2018 @15:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18,...

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 Prill, 2018 @19:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e...

NË FINALE

Lipjani finalisti i dytë në Ligë të Parë

20 Prill, 2018 @9:45

Duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë Dritën me rezultat 79-69,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos Superfoods – Real Madrid

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @20:00

Nëse i katërti dhe i pesti i stinorit të rregullt takohen,...

SERIA E KOLUMNEVE PËR PLAYOFF (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Žalgiris

Fotot: euroleague.net

15 Prill, 2018 @7:30

Ky do të jetë ballafaqimi i vetëm ku përveç se ndeshen në...

Të gjitha lajmet nga International