Të gjitha lajmet

BLOKOTEHNA-TIRANA

Tirana e nis me humbje në BIBL

Foto: BIBL

Tirana e nis me humbje në BIBL

10 Tetor, 2017 @22:16

KK Blokotehna
SK Tirana
KK Blokotehna 100 : 68 SK Tirana
Dwayne BENJAMIN 25 pikë Endrit HYSENAGOLLI 33 pikë

Palestra: Noel, Gjevgjeli.

Stinorin e ri të BIBL, KB Tirana e ka nisur me humbje dhe atë të thellë në duelin e sontëm të zhvilluar në Gjevgjeli ndaj Blokotehnas.

Bardhekaltërit nga kryeqyetit shqiptar janë mposhtur me 32 pikë epërsi nga ekipi maqedon, 100-68.

Endrit Hysenagolli nuk i ka mjaftuar Tiranës sonte, përkundër performancës koloasale të treguar me 33 pikë e 7 kërcime, derisa Gerti Shima shtoi 11 pikë e 5 asistime tjera.

Në anën tjetër, te ekipi maqedon, që në xhiron e radhës e pret Bashkimin e Prizrenit, ka shkëlqyer Dwayne Benjamin me 25 pikë e 9 kërcime, ndërsa Goran Glavchev ka shtuar 21 pikë tjera në fitoren e parë të stinorit për Blokotehnan në BIBL.

Në duelin tjetër të zhvilluar sot, Ibri i Rozhajës u mposht nga Akademik Bultex me rezultat 83-94.

2017/2018 START

Sot nis stinori i ri në BIBL

10 Tetor, 2017 @8:50

Me 2 ndeshje sot dhe një që zhvillohet nesër, nis stinori i ri i...

PAS 2 XHIROVE

Bashkimi U18 i vetëm në krye

9 Tetor, 2017 @19:04

Pas dy xhirosh të zhvilluara në Superligën U18, Bashkimi U18 ka...

BASHKIMI-BOREA

Bashkimi bindshëm ndaj Boreas debutuese

8 Tetor, 2017 @21:33

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë të stinorit sonte në...

KALAJA - PROBET PRISHTINA

Femrat e Prishtinës, mposhtin Kalanë në nismë të stinorit

8 Tetor, 2017 @21:08

Basketbollistet e Probet Prishtinës kanë nisur stinorin me fitore....

SFERA-DRITA

Drita e nis me fitore ndaj Sferës

8 Tetor, 2017 @21:04

Basketbollistet e Dritës së Gjilanit e kanë nisur stinorin e ri...

BASHKIMI - BOREA

Bashkimi në epërsi dyshifrore pas 20 minutave

FOTO: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @20:53

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi udhëheq me rezultat...

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani mposht Trepçën për fitoren e parë sivjet

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @19:42

Me fitoren e Kerasanit është mbyllur dueli mes dy skuadrave që...

KERASAN PRISHTINA - TREPÇA

Kerasani në epërsi pas 20 minutave

Foto: Borozani

8 Tetor, 2017 @18:52

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Kerasan Prishtina ka epërsi 9...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Trepça

8 Tetor, 2017 @16:59

Këto janë pesëshet startuese të Kerasan Prishtinës dhe të...

JAVA II

2 duele mes skuadrave pa fitore

Foto: BOROZANI

8 Tetor, 2017 @12:33

Pas fitores së Prishtinës ndaj Pejës dhe Rahovecit ndaj Yllit në...

ALEKSANDAR GRUEV

Gruev: Loja agresive në fillim, vendosi

BOROZANI/ A.P

19 Tetor, 2017 @14:21

Basketbollisti bullgar i Bashkimit, Aleksandar Gruev, në deklaratën...

PREDRAG MILOVIC

Trajneri i Bashkimit: Ekipi më i mirë fitoi

BOROZANI/ A.P

19 Tetor, 2017 @14:00

Trajneri i Bashkimit, Predrag Milovic, në deklaratën e tij pas...

AKADEMIK-TIRANA

Humbja e dytë për Tiranën

Foto: BIBL

18 Tetor, 2017 @21:45

Tirana ka pësuar edhe në ndeshjen e dytë të stinorit 2017/18 në...

BIBL

Bashkimi fillon me humbje stinorin në BIBL

Foto: BIBL

18 Tetor, 2017 @20:06

Skuadra prizrenase Bashkimi, në ndeshjen e parë të stinorit...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Blokotehna - Bashkimi

18 Tetor, 2017 @18:26

Këto janë pesëshet startuese të Blokotehnas dhe të Bashkimit....

Të gjitha lajmet nga Balkan League