Të gjitha lajmet

TIRANA-VLLAZNIA

Tirana, kampione e Shqipërisë

Tirana, kampione e Shqipërisë

29 Prill, 2017 @18:40

SK Tirana
Vllaznia
SK Tirana 87 : 80 Vllaznia

REZULTATI PËRFUNDIMTAR. SERIA 3-0.

Tirana është kampione e Shqipërisë në basketboll. Bardhekaltërit kanë fituar serinë e finales ndaj Vllaznisë 3-0, për të çuar kupën e kampionit të vendit.

Sonte, në ndeshjen e tretë të serisë, Vllaznia luftoi për të arritur te fitorja e parë dhe për të zgjatur serinë, por nuk e arriti këtë, posaçërisht në çerek të fundit, kur të udhëhequr nga Endrit Hysenagolli, tiranasit arritën që të shmangen në rezultat dhe të shkojnë qetë te fitorja, që ua solli titullin.

Ndeshja përfundoi me rezultat 87-80 për të bërë serinë 3-0 dhe për ta festuar titullin Tirana. Ky është titulli i 19 i Tiranës.

p

STARTERS

5-shet e para: Bashkimi-Peja

BOROZANI/A.P.

29 Prill, 2017 @18:23

Janë përcaktuar pesëshet e para të ndeshjes Bashkimi-Peja, e...

PP: TIRANA-VLLAZNIA

Tirana pranë titullit, Vllaznia s’dorëzohet

29 Prill, 2017 @17:54

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së tretë të serisë finale...

PLAYOFF START

Dueli i parë i Play-Offit, sonte në Prizren

BOROZANI/ Arian Paçarizi

29 Prill, 2017 @11:13

Bashkimi nis për herë të parë pas 15 viteve nga pozita e dytë...

JAZZ - CLIPPERS @ GAME 6

Ndeshja e 7 përcakton fituesin

Foto: nba.com

29 Prill, 2017 @8:50

Seria më interesante e Play Offit, u bë ajo ndërmjet Utah Jazz dhe...

BULLS - CELTICS @ GAME 6

Celtics me dominim total në gj’finale

Foto: nba.com

29 Prill, 2017 @8:28

Pas dy humbjeve radhazi në dy ndeshjet e para të serisë kundër...

HAWKS - WIZARDS @ GAME 6

Atlanta përplaset në ‘Wall’ të Washingtonit

Foto: nba.com

29 Prill, 2017 @8:05

Washington Wizards, duke e mposhtur Atlanta Hawksin në ndeshjen e...

DARUSSAFAKA - REAL MADRID @ GAME 4

Mbretërit në Final Four

Foto:euroleague.net

28 Prill, 2017 @20:58

Real Madridi, i cili e mposhti Darussafakën në ndeshjen e katërt...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVIII

28 Prill, 2017 @11:29

Pesëshja e javës së fundit të stinorit të rregullt të...

GRIZZLIES - SPURS @ GAME 6

Leonard e Parker dërgojnë Spursin në gj’finale

Foto:nba.com

28 Prill, 2017 @8:33

Seria ndërmjet San Antonio Spurs dhe Memphis Grizzlies, përfundoi...

SPECIALE nga STINORI 2016/17

Stinori i rregullt më i mirë i Bashkimit

BOROZANI/ A. P.

28 Prill, 2017 @8:06

Në stinorin e dytë të pjesëmarrjes në Ligën Ballkanike dhe në...

SHORTI

Përfaqësueset e reja kuptojnë kundërshtarët në kampionatet evropiane

16 Janar, 2018 @15:55

Sot në Mynih të Gjermanisë është tërhequr shorti për...

ALL STAR 2018 TURQI

Kenan Spahi në AllStarin turk

16 Janar, 2018 @15:55

Basketbollisti me origjinë nga Kosova, Kenan Spahi, që mbron...

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni shkëlqen në fitoren e Long Beach State

14 Janar, 2018 @11:41

Vazhdon shkëlqimi i Edon Maxhunit në ligën e kolegjeve në SHBA....

NË ÇEKI

Dardani më shumë pikë se minuta në lojë

Foto: Nymburk Official

13 Janar, 2018 @20:38

Në fitoren e radhës të ekipit të tij Nymburk, në kuadër të...

QENDRA LIS SHOSHI

Shoshi double-double ndaj Lietuvos Rytas

Foto: fiba.basketball

13 Janar, 2018 @17:57

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, ka qenë lojtari...

Të gjitha lajmet nga International