Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @20:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin aktual Nikola Milatovic.

Sipas deklaratës, klubi i Tiranës ka ambicie më të mëdha dhe trajneri i ri do të konfirmohet më 15 shtator.

Ky ndërrim i trajnerit te Tirana vjen pak para fillimit të sezonit të ri si në Balkan League, ashtu edhe në kampionatin e basketbollit në Shqipëri.

Sa i përket trajnerit Milatovic, ai nga Tirana largohet me tre tituj të fituar.

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @22:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @13:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @19:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

DUELI I RADHËS

Shtyhet, Bashkimi - Ibri

BOROZANI/ A. P.

14 Nëntor, 2017 @13:15

Ndeshja ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit të Rozhajës në kuadër të...

TIRANA - LEVSKI

Fitore dramatike për kreun e tabelës

9 Nëntor, 2017 @21:12

Pas asaj ndaj Kumanovës pak ditë më parë, edhe fitorja e sontme e...

NË TIRANË

Tirana shton edhe një amerikan në skuadër

8 Nëntor, 2017 @23:30

Faqja zyrtar e Ligës Ballkanike ka bërë të ditur se ekipi i...

BASHKIMI - LEVSKI

Bashkimi shënon fitoren e parë në BIBL

BOROZANI/ A. P.

7 Nëntor, 2017 @22:10

Vjen fitorja e parë e Bashkimit në BIBL sivjet! Pas 2 humbjeve me...

TIRANA - KUMANOVO

Abdul-Bassit tregohet vendimtar, Tirana mposht Kumanovën

7 Nëntor, 2017 @21:20

Në takimin e zhvilluar sonte në kuadër të Ligës Balkanike,...

Të gjitha lajmet nga Balkan League