Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @20:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin aktual Nikola Milatovic.

Sipas deklaratës, klubi i Tiranës ka ambicie më të mëdha dhe trajneri i ri do të konfirmohet më 15 shtator.

Ky ndërrim i trajnerit te Tirana vjen pak para fillimit të sezonit të ri si në Balkan League, ashtu edhe në kampionatin e basketbollit në Shqipëri.

Sa i përket trajnerit Milatovic, ai nga Tirana largohet me tre tituj të fituar.

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @22:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia në çerekfinale pas 12 viteve

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @13:14

Për herë të parë pas 12 viteve, Letonia ka arritur në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @19:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

TRANSFER

Bashkimi njofton me përforcimin e radhës

8 Shtator, 2017 @21:30

Pas zyrtarizimit të qendrës kroate Ljubo Samadan, KB Bashkimi ka...

BIBL ORARI 2017/18

BIBL shpall orarin, Bashkimi ia nis më 18 tetor

6 Shtator, 2017 @13:52

Liga Ballkanike e basketbollit, që këtë stinor feston...

PARA STINORIT TË RI

Tirana përforcohet me Abdul-Bassitin

28 Gusht, 2017 @13:24

Skuadra e Tiranës në basketboll, para fillimit të stinorit të ri,...

KTHEHET BEROE

Kampioni aplikon për BIBL 2017/18

25 Gusht, 2017 @9:13

Kampionja e fundit e ligës ballkanike në basketboll, Beroe, së...

STINORI JUBILAR

Bashkimi dhe Tirana, të regjistruar zyrtarisht në BIBL 2017/18

22 Gusht, 2017 @21:02

Stinori jubilar i ligës ballkanike deri më tani ashtu si u...

Të gjitha lajmet nga Balkan League