Të gjitha lajmet

PP: TIRANA-VLLAZNIA

Tirana pranë titullit, Vllaznia s’dorëzohet

Tirana pranë titullit, Vllaznia s’dorëzohet

29 Prill, 2017 @17:54

SK Tirana
Vllaznia
SK Tirana 37 : 35 Vllaznia

REZULTATI PAS PJESËS SË PARË. SERIA FINALE 2-0.

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së tretë të serisë finale të Play-Offit në Shqipëri, pak më parë.

Tirana ka arritur të mbajë veten në lojë, pasi një loje shumë të mirë të Vllaznisë në çerek të dytë dhe ka përfunduar pjesën e parë në avantazh 37-35.

Tirana nisi më mirë ndeshjen, ndërsa kishte epërsi 24-12 në një moment, por Vllaznia u rikthye fuqishëm në çerek të dytë për të marrë avantazhin 35-33, të cilën në fund e humbën.

Në rast të fitores, Tirana bën serinë 3-0 dhe shpallet kampione. Në të kundërtën, seria do të bëhet 2-1 dhe ndeshje e radhës zhvillohet në Shkodër.

PLAYOFF START

Dueli i parë i Play-Offit, sonte në Prizren

BOROZANI/ Arian Paçarizi

29 Prill, 2017 @11:13

Bashkimi nis për herë të parë pas 15 viteve nga pozita e dytë...

JAZZ - CLIPPERS @ GAME 6

Ndeshja e 7 përcakton fituesin

Foto: nba.com

29 Prill, 2017 @8:50

Seria më interesante e Play Offit, u bë ajo ndërmjet Utah Jazz dhe...

BULLS - CELTICS @ GAME 6

Celtics me dominim total në gj’finale

Foto: nba.com

29 Prill, 2017 @8:28

Pas dy humbjeve radhazi në dy ndeshjet e para të serisë kundër...

HAWKS - WIZARDS @ GAME 6

Atlanta përplaset në ‘Wall’ të Washingtonit

Foto: nba.com

29 Prill, 2017 @8:05

Washington Wizards, duke e mposhtur Atlanta Hawksin në ndeshjen e...

DARUSSAFAKA - REAL MADRID @ GAME 4

Mbretërit në Final Four

Foto:euroleague.net

28 Prill, 2017 @20:58

Real Madridi, i cili e mposhti Darussafakën në ndeshjen e katërt...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVIII

28 Prill, 2017 @11:29

Pesëshja e javës së fundit të stinorit të rregullt të...

GRIZZLIES - SPURS @ GAME 6

Leonard e Parker dërgojnë Spursin në gj’finale

Foto:nba.com

28 Prill, 2017 @8:33

Seria ndërmjet San Antonio Spurs dhe Memphis Grizzlies, përfundoi...

SPECIALE nga STINORI 2016/17

Stinori i rregullt më i mirë i Bashkimit

BOROZANI/ A. P.

28 Prill, 2017 @8:06

Në stinorin e dytë të pjesëmarrjes në Ligën Ballkanike dhe në...

BUCKS - RAPTORS @ GAME 6

Toronto në gj’finale, i del në rrugë kampionit

Foto: nba.com

28 Prill, 2017 @7:58

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, në ndeshjen e gjashtë të...

YLLI-VËLLAZNIMI

Ylli fiton, Vëllaznimi përshëndetet nga Superliga!

27 Prill, 2017 @22:14

Sonte kanë pasur rastin e fundit, që përmes një befasie të...

DREJT ÇEKISË

Dardan Berisha me klub të ri

Foto: fiba.basketball

27 Nëntor, 2017 @19:50

Super ylli i Sigal Prishtinës, Dardan Berisha, ka arritur...

LITUANIA - POLONIA

Lituania mposht Poloninë, e qetë në krye

26 Nëntor, 2017 @20:43

Pas fitores ndaj Kosovës, Lituania ka shënuar fitore edhe në...

HUNGARIA - KOSOVA

Hungaria vs. Kosova, pesëshet startuese

26 Nëntor, 2017 @18:59

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të...

POLONIA - HUNGARIA

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

Foto: FIBA WC

24 Nëntor, 2017 @21:01

Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Polonia e ka mposhtur me rezultat...

JAREN SINA TE RAPLA

Reprezentuesi i Kosovës në Raplan estoneze

24 Nëntor, 2017 @12:22

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, i rritur...

Të gjitha lajmet nga International