Të gjitha lajmet

KONFIRMON TIRANA

Tirana vazhdon në BIBL

Tirana vazhdon në BIBL

17 Korrik, 2017 @11:54

Klubi basketbollistik Tirana, do të merr pjesë edhe në stinorin e dytë me radhë në ligën ballkanike, ka bërë të ditur faqja zyrtare e kësaj lige.

BIBL ka marrë konfirmimin nga njeriu kryesor i Tiranës se ekipi do të merr pjesë edhe në stinorin e dhjetë, jubilar, të kësaj lige.

Tirana së fundi ka të ndërtuar një qendër sportive krejt të re dhe moderne dhe të gjitha ndeshjet e BIBL do t’i zhvillojë aty.

Në stinorin e kaluar ekipi i Tiranës debutoi në BIBL dhe përfundoi në pozitën e gjashtë të Grupit B, me bilanc 3 fitore e 7 humbje.

D

PREJ NBA NË EUROLIGË

Sergio Rodriguez i kthehet Euroligës

17 Korrik, 2017 @11:23

Playmakeri i dalluar spanjoll, Sergio Rodriguez, është anëtari më...

EURO U-20/ DIV B

Fitorja e dytë me radhë për Kosovën U20

Rinor Peci, më i dalluari sonte në fitore/ Foto: fiba.com

16 Korrik, 2017 @20:41

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës, kanë shënuar edhe fitoren...

JAMES HARDEN

Harden dëshiron ta përfundojë karrierën në Houston

nba.com

16 Korrik, 2017 @15:31

Super ylli i Houston Rocketsit, James Harden, ka thënë se dëshiron...

FLET LEGJENDA

Barkley: Sixers do të hyjë në Play Off

16 Korrik, 2017 @14:58

Njëri ndër më të famshmit në NBA, ish-basketbollisti Charles...

AVERY BRADLEY

Bradley: Irving vështirë të mbrohet

16 Korrik, 2017 @14:31

Ditë më parë, Avery Bradley është shkëmbyer nga Bostoni te...

NEW ORLEANS

Rondo transferohet te Pelicansi

nba.com

16 Korrik, 2017 @10:51

Rajon Rondo, arriti marrëveshje me skuadrën New Orleans Pelicans....

AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 Korrik, 2017 @20:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. ...

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

15 Korrik, 2017 @20:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes...

IRJ MAQEDONIA - BULLGARIA

Rivali i Kosovës, mposht Bullgarinë në miqësore

sport.mk

15 Korrik, 2017 @20:25

Derisa Kosova është mposhtur nga Austria në miqësoren e sotme të...

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 Korrik, 2017 @11:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë...

URIM ZENELAJ

Edhe më të mirë në lojërat e radhës

BOROZANI/Arkiv

14 Shkurt, 2018 @10:51

Qendra e Bashkimit, Urim Zenelaj, në deklaratën e tij pas ndeshjes...

ILLMEN BAJRA

Mbrojtja në pjesë të dytë, na solli fitoren

14 Shkurt, 2018 @10:23

Trajneri i Bashkimit, Illmen Bajra, në deklaratën e tij pas...

BASHKIMI-IBRI

Bashkimi përforcon vendin e tretë

13 Shkurt, 2018 @21:05

Me një paraqitje më të mirë në pjesë të dytë të ndeshjes,...

PJESA E PARË: BASHKIMI-IBRI

3 pikë epërsi pas pjesës së parë

13 Shkurt, 2018 @20:10

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjet e ligës ballkanike ku...

PARA NDESHJES: BASHKIMI-IBRI

5-shet: Bashkimi-Ibri

13 Shkurt, 2018 @19:30

Trajnerët, Illmen Bajra i Bashkimit dhe Demir Kalic i Ibrit kanë...

Të gjitha lajmet nga Balkan League