Të gjitha lajmet

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë stinor, Mikaile Tmusic, që është lindur në Kosovë ka marrë ftesën nga reprezentacioni i Kosovës në basketboll.

FTOHET TMUSIC

Mirëpo, siç shkruan Koha ditore, ai nuk do të mund të ndihmojë reprezentacionin tani, pasi që ka probleme private që duhet t’i zgjedh në Mal të Zi gjatë kohës kur Kosova do të zhvillojë ndeshjet kualifikues për në Kampionatin Botëror “Kina 2019”.

25 vjeçari qe tre vite është lojtar i Bashkimit dhe çdo stinor po shënon ngritje në lojën e tij. Këtë stinor ai luajti me 15.7 pikë mesatare, 4.4 kërcime dhe 3.8 asistime.

“Jam i nderuar me ftesën, por kam folur me zyrtarë të Federatës. Kam disa probleme private në Mal të Zi dhe duhet t’i zgjidh. Pasi të kryejë këtë, atëherë do të mund të flasim për ktëë temë. Besoj që do të jem i gatshëm për Kosovën në të ardhmen,” është cituar të ketë thënë Tmusic për gazetën në fjalë.

NDESHJET E KOSOVËS

Kosova do të luan edhe dy ndeshjet e mbetura në Grupin C kualifikues për Kampionatin Botëror. Më 28 qershor Kosova pret Hungarinë, ndërsa më 1 korrik Lituaninë.

Kosova pas kalimit të fazës parakualifikuese, në fazën kualifikuese ende është në kërkim të fitores së parë.

Lider i Grupit C është Lituania dhe ndiqet nga Polonia e Hungaria. Kosova është e katërta, pa fitore. Tre vendet e para nga Grupi C, kalojnë në fazën tjetër kualifikuese për Botëror.

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

KOLUMNE

KB Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2018 @21:03

Në vitet 1990’ta, në Prizren (dhe në tërë Kosovën),...

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

25 Maj, 2018 @18:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të...

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 Maj, 2018 @20:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @12:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019