Të gjitha lajmet

MIKAILE TMUSIC

Tmusic në rehabilitim

BOROZANI/ A. P.

Tmusic në rehabilitim

25 Maj, 2017 @10:48

Tmusic në rehabilitim

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i lënduar në ndeshjen e fundit të serisë finale ku ekipi i tij u mposht nga Sigal Prishtina, u desht të përfundojë ndeshjen më heret.

Ai u përplas me bashkëlojtarin e tij, Gazmend Sinani, pas një kërcimi dhe lëndoi këmbën e tij.

Borozani.com ka mësuar nga fizioterapeuti i ekipit, Fisnik Bajrami, se Tmusic do të këndellet brenda disa javëve, saktë deri në 4 javë maksimalisht.

Tmusic ka pasaportë kosovare dhe ka luajtur në cilësinë e lojtarit vendor këtë stinor në Superligë për Bashkimin.

LAST 10 CHAMPIONS

Kampionët e 10 viteve të fundit në Superligë

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @9:29

Me fitore ndaj Bashkimit mbrëmë, Sigal Prishtina vulosi titullin e...

BASHKIMI

Asnjëherë më afër titullit

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2017 @9:14

Trofeu i kampionit të Kosovës, përsëri i ka ikur Bashkimit. Një...

URIMI

Constantinides uron Prishtinën në shqip

24 Maj, 2017 @21:11

Njëri prej urimeve të para për shpalljen kampion të skuadrës së...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Prishtina shpallet kampione në Prizren

BOROZANI

24 Maj, 2017 @20:39

Sigal Prishtina është kampione e stinorit 2016/17 të Superligës...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç3: Epërsi e ngushtë e Prishtinës para çerekut të fundit

BOROZANI

24 Maj, 2017 @20:11

Me tripikëshin e Jabarie Hinds në sekondat e fundit, Sigal...

LIVE

Bashkimit i lëndohet një lojtar

BOROZANI/ Arian Paçarizi

24 Maj, 2017 @20:05

Skuadra e Bashkimit pjesën e mbetur të ndeshjes kundër Sigal...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç2: Gjithçka e barabartë në pjesën e parë

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @19:30

Pas 20 minutave lojë, rezultati i ndeshjes Bashkimi-Prishtina...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Ç1: Epërsi e Prishtinës pas 10 minutave

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @19:19

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 13-17 në të...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Publikohen pesëshet startuese

Foto: Borozani

24 Maj, 2017 @18:51

Janë publikuar skuadrat startuese të Bashkimit e Prishtinës në...

CAVS - CELTICS @ GAME 4

Cleveland afër finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2017 @10:30

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, e mposhti Boston...

PEJA-RAHOVECI

Rahoveci me fitore të madhe ndaj Pejës

22 Tetor, 2017 @17:54

Ka ardhur edhe fitorja e tretë e Rahovecit këtë stinor. Ekipi i...

KERASAN-BOREA

Borea arrin fitoren historike në Superligë

BOROZANI/A. P.

21 Tetor, 2017 @21:57

Borea e Pejës ka shënuar fitoren e parë dhe historike në...

TREPÇA - PRISHTINA

Fitore e thellë e Prishtinës në Mitrovicë

21 Tetor, 2017 @19:57

Me fitore të thellë të Prishtinës është mbyllur takimi i...

PROGRAMI SOT

Dy duele në Superligë sonte

BOROZANI/D.S.

21 Tetor, 2017 @10:47

Pas fitores së madhe të Yllit të shënuar dje ndaj Bashkimit, në...

YLLI - BASHKIMI

Super Taylor Bessick, Ylli mposht Bashkimin

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2017 @20:48

Në takimin hapës të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga