Të gjitha lajmet

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

11 Shtator, 2017 @22:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur performuesi më i mirë i të tetës së finales në Eurobasket 2017, pasi që shkëlqeu në duelin ndaj Kroacisë, ku Rusia fitoi 101-78.

Shved (SG, 195cm, 28 vj, Khimki) u tregua magjik për ekipin e tij në këtë përballje, duke shënuar 27 pikë dhe 12 asistime, ndërsa arriti kuotën e efiçencës në 32.

Pas tij, ndër më të dalluarit në këtë fazë të garave u bë Janis Timma i Letonisë, që shënoi 21 pikë, 5 kërcime dhe 6 asistime në fitoren impresive të letonezëve ndaj Malit të Zi, 100-68.

timma

EUROBASKET 2017 - ÇEREKFINALET, TERMINET dhe RRUGA DREJT FINALES

Timma (FW, 201cm, 25 vj, Baskonia) me shokë tash do të ketë punë të vështirë në çerekfinale, ku i pret Sllovenia.

kuzmic

Ndërsa i treti është zgjedhur serbi Ognjen Kuzmic. Kuzmic (C, 213cm, 27vj, Real Madrid) udhëhoqi Serbinë me mungesa në çerekfinale, duke shënuar 17 pikë e 10 kërcime në të tetën e finales.

dennis

Pesëshen më të mirë të përzgjedhur nga faqja zyrtare e FIBAs të tetës së finales e mbyllën gjermani Dennis Schroder (PG, 190cm, 23vj, Atlanta Hawks) dhe amerikani i natyralizuar nga Sllovenia Anthony Randolph (PF, 211cm, 28vj, Real Madrid).

anthony

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @19:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar...

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @21:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @19:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @15:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @12:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @21:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @18:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

1/8: GJERMANIA - FRANCA

Vjen befasia, Gjermania eliminon Francën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @15:05

Me të filluar faza e eliminimit direkt, vjen edhe befasia e parë...

FBK

Përfundoi afati për regjistrim dhe licencim të klubeve

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @14:32

Të premten ka përfunduar afati shtesë për paraqitje të ekipeve...

TRANSFER

Prishtina njofton edhe një përforcim

9 Shtator, 2017 @13:19

Pas rikhimit të Andrew Lawrence, sot Prishtina ka njoftuar opinionin...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @21:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

DHURATA E MADHE

Dragic në lot, merr fanellën e idhullit

Foto: fiba.com

20 Shtator, 2017 @9:40

“Kjo është njëra ndër dhuratat më të mira që kam marrë...

OPINION

Talentët e rinj

19 Shtator, 2017 @19:37

Njerëzit që kanë qenë në kryesi ose shtab teknik të KB...

EUROBASKET 2017

Shpallet pesëshja ‘All Star’ e kampionatit

17 Shtator, 2017 @22:06

Pas përfundimit të finales mes Sllovenisë e Serbisë, është...

EUROBASKET 2017

Dragic, MVP i kampionatit

Foto: fiba.com

17 Shtator, 2017 @22:01

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi! Goran Dragic është MVP...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket