Të gjitha lajmet

STATS

Top golashënuesit e Kampionateve Botërore

Top golashënuesit e Kampionateve Botërore

14 Qershor, 2018 @11:00

Lista e top golashënuesve të Kampionateve Botërore prihet nga gjermani Miroslav Klose, i cili ka shënuar plot 16 gola në 4 kampionate të ndryshme botërore, ndërsa këtë vit nuk do të jetë pjesë e përfaqësueses gjermane.

RUSSIA 2018 - GRUPET DHE ORARI

Pas Kloses vjen braziliani Ronaldo me 15 gola, ndërsa lista e plotë e top golashënuesve është paraqitur më poshtë:LISTA E TOP GOLASHËNUESVE TË KAMPIONATEVE BOTËRORE

1 Miroslav Klose Gjermani 16 gola 4 kampionate botërore
2 Ronaldo Brazil 15 gola 3 kampionate botërore
3 Gerd Müller Gjermani 14 gola 2 kampionate botërore
4 Just Fontaine Francë 13 gola 1 kampionat botëror
5 Pele Brazil 12 gola 4 kampionate botërore
6 Sandor Kocsis Hungari 11 gola 1 kampionat botëror
7 Jürgen Klinsmann Gjermani 11 gola 3 kampionate botërore
8 Helmut Rahn Gjermani 10 gola 2 kampionate botërore
9 Teofilo Cubillas Peru 10 gola 2 kampionate botërore
10 Gary Lineker Angli 10 gola 2 kampionate botërore
11 Gabriel Batistuta Argjentinë 10 gola 3 kampionate botërore
12 Thomas Müller Gjermani 10 gola 2 kampionate botërore

BALLKANI

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:36

Pas inkuadrimit në Superligë, skuadra e Ballkanit është një nga...

VËLLAZNIMI

Gani Sejdiu vazhdon me Vëllaznimin

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:27

Përkundër rënies nga elita e futbollit kosovar, skuadra e...

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12 Qershor, 2018 @12:07

Prishtina ka kuptuar kundërshtarin e saj në raundin preliminar të...

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

KOLUMNE

Stadiumet e Botërorit, ndryshe

Foto: GoogleImages

12 Qershor, 2018 @0:04

Pamje ndryshe nga stadiumet e Rusisë, që do të jenë nikoqire të...

STATS

Top golashënuesit nga lojtarët aktiv

14 Qershor, 2018 @11:30

Sa i përket top golashënuesve të Botëroreve nga lojtarët që...

STATS

Kush ka më së shumti Kupa të Botës?

14 Qershor, 2018 @10:30

Pak para Kampionatit Botëror të Rusisë, le të shohim kush ka më...

KOLUMNE

Uruguaji - Tabarez, talentët dhe super-sulmi

14 Qershor, 2018 @10:00

Dy herë kampionët olimpik, kishin pasur nderin të organizonin...

KOLUMNE

Kolumbia - nga Escobar te James

14 Qershor, 2018 @9:30

Kupa Nga dështimi për të organizuar Kupën e Botës për shkak...

KOLUMNE

Australia - ‘kangurët’ dhe Tim Cahilli

14 Qershor, 2018 @9:00

Timi Padyshim që Tim Cahill është ndër emrat më të mëdhenj...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018