Të gjitha lajmet

STATS

Top golashënuesit nga lojtarët aktiv

Top golashënuesit nga lojtarët aktiv

14 Qershor, 2018 @11:30

Sa i përket top golashënuesve të Botëroreve nga lojtarët që janë ende aktiv, listës përsëri i prin një gjerman.

RUSSIA 2018 - GRUPET DHE ORARI

Thomas Müller është lojtari aktiv me më së shumti gola të shënuara në Botërore, gjithsej 10, ndërsa në këtë listë, që mund ta shikoni më poshtë, bën pjesë edhe Xherdan Shaqiri.TOP GOLASHËNUESIT E BOTËROREVE (LOJTARËT AKTIV)

1 Thomas Müller Gjermani 10 gola 2 kampionate botërore
2 James Rodriguez Kolumbi 6 gola 1 kampionat botëror
3 Lionel Messi Argjentinë 5 gola 2 kampionate botërore
4 Luis Suarez Uruguaj 5 gola 2 kampionate botërore
5 Tim Cahill Australi 5 gola 3 kampionate botërore
6 Gonzalo Higuain Argjentinë 5 gola 2 kampionate botërore
7 Neymar Brazil 4 gola 1 kampionat botëror
8 Xherdan Shaqiri Zvicër 4 gola 1 kampionat botëror
9 Keisuke Honda Japoni 3 gola 2 kampionate botërore
10 Javier Hernandez Meksikë 3 gola 2 kampionate botërore
11 Cristiano Ronaldo Portugali 3 gola 3 kampionate botërore
12 Rafael Marquez Meksikë 3 gola 3 kampionate botërore

BALLKANI

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:36

Pas inkuadrimit në Superligë, skuadra e Ballkanit është një nga...

VËLLAZNIMI

Gani Sejdiu vazhdon me Vëllaznimin

BOROZANI

12 Qershor, 2018 @12:27

Përkundër rënies nga elita e futbollit kosovar, skuadra e...

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12 Qershor, 2018 @12:07

Prishtina ka kuptuar kundërshtarin e saj në raundin preliminar të...

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

Foto: KFDrita/fb

12 Qershor, 2018 @11:04

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka mësuar kundërshtarin e...

KOLUMNE

Stadiumet e Botërorit, ndryshe

Foto: GoogleImages

12 Qershor, 2018 @0:04

Pamje ndryshe nga stadiumet e Rusisë, që do të jenë nikoqire të...

JUSTIN KLUIVERT

Për 20 milionë euro te Roma

Foto: ASRoma/fb

11 Qershor, 2018 @23:35

Futbollisti i deritashëm i Ajaxit të Amsterdamit, më shumë i...

STATS

Top golashënuesit e Kampionateve Botërore

14 Qershor, 2018 @11:00

Lista e top golashënuesve të Kampionateve Botërore prihet nga...

STATS

Kush ka më së shumti Kupa të Botës?

14 Qershor, 2018 @10:30

Pak para Kampionatit Botëror të Rusisë, le të shohim kush ka më...

KOLUMNE

Uruguaji - Tabarez, talentët dhe super-sulmi

14 Qershor, 2018 @10:00

Dy herë kampionët olimpik, kishin pasur nderin të organizonin...

KOLUMNE

Kolumbia - nga Escobar te James

14 Qershor, 2018 @9:30

Kupa Nga dështimi për të organizuar Kupën e Botës për shkak...

KOLUMNE

Australia - ‘kangurët’ dhe Tim Cahilli

14 Qershor, 2018 @9:00

Timi Padyshim që Tim Cahill është ndër emrat më të mëdhenj...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018