Të gjitha lajmet

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Torcida largohet nga salla!

BOROZANI

Torcida largohet nga salla!

11 Janar, 2017 @20:22

Tifozët e Trepçës, Torcida, janë detyruar ta lëshojnë sallën pas vendimit të gjyqtarëve për shkak të hedhjes së vazhdueshme të gjësendeve në parket përgjatë ndeshjes Trepça-Peja që po zhvillohet aktualisht në palestrën Minatori në Mitrovicë, në kuadër të Ligës Ballkanike.

Rezultati aktual është 47-54, ndërsa kanë mbetur edhe rreth 6 minuta deri në fund të çerekut të tretë.

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Përfundon pjesa e parë, Peja merr kontrollin

11 Janar, 2017 @19:50

Peja ka shkuar në pushim me epërsi prej 8 pikëve, duke e...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Ndërprehet përkohësisht ndeshja Trepça-Peja

11 Janar, 2017 @19:41

Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës është ndërprerë për disa...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Çereku i parë i ngushtë

KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @19:22

Me rezultat 22-20 në të mirë të vendasve ka përfunduar çereku i...

BEROE

Minchev: Me fitore ndaj Prishtinës, siguruam kualifikimin

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ Foto: balkanleague.net

11 Janar, 2017 @18:47

Trajneri i Beroes, Lubomir Minchev, pas fitores ndaj Prishtinës...

LIVE: BIBL

Pesëshet e para: Trepça - Peja

KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @18:42

Pas pak pritet të fillojë ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës, e...

TRANSFER

Rahoveci përforcohet me amerikanin Bellinger

Përforcimi i ri i Rahovecit, Rashan Bellinger, duke u prezentuar nga anëtari i Bordit, Avdi Gecaj/ Foto: KB Rahoveci

11 Janar, 2017 @18:29

Pas transferimit të Altin Morinës nga Ylli, skuadra e Rahovecit ka...

ROCKETS vs HORNETS

Harden me triple double, Rockets fiton

James Harden/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @10:40

Lojtari më në formë te Houston Rockets, James Harden, ishte...

SONTE

Trepça pret Pejën sonte

Foto: KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @10:34

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare...

SPURS vs BUCKS

Befasohet San Antonio Spurs

Kawhi Leonard i Spurs gjatë një sulmi/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @10:14

Një dush i ftohtë për San Antonio Spursin erdhi nga Milwaukee Buck...

JAZZ vs CAVS

Cavs pëson nën tingujt e Jazzit

Ekipi i Clevelandit gjatë ndeshjes kundër Utah Jazz/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @9:56

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, pësoi humbje kundër...

KEVIN BROWN dhe TRAE ANDERSON

Ylli shton 2 të huaj në skuadër

Kevin Brown, njëri nga përforcimet e Yllit/ Foto: blijesak.info

10 Janar, 2017 @22:46

Vetëm disa ditë pasi që iu largua lojtari më i dalluar i ekipit...

2 MUNGESA

Peja me 2 mungesa sonte ndaj Teodos

Foto: KBPeja/ Korniza

1 Mars, 2017 @12:11

Skuadra e Pejës, që është ekipi i vetëm kosovar i mbetur në...

PARA NDESHJES: PEJA-TEODO

Peja - Teodo, për të përcaktuar rivalin çerekfinal

Foto: KBPeja/ Korniza

1 Mars, 2017 @9:06

Përballja e sontme ndërmjet Pejës dhe Teodos në “Karagaç” do të...

GRUPI C

Sutjeska elimonohet, Kozuv e Feni i bashkohen çerekfinales

1 Mars, 2017 @8:26

Pas përballjeve të mbrëmshme në BIBL, garat e mëtutjeshme nuk do...

GRUPI C LUAN SOT, GRUPI D NESËR

Peja zgjedh rivalin çerekfinal!

Foto: balkanleague.net

28 Shkurt, 2017 @8:34

Skuadra e Pejës pasi që ka siguruar çerekfinalen e BIBL 2016/17,...

KARPOS SOKOLI

Zyrtarisht Karpos diskualifikohet, Peja siguron çerekfinalen

Foto: Mak Sport

27 Shkurt, 2017 @14:42

Në një komunikatë të botuar pak më parë në faqen zyrtare të...

Të gjitha lajmet nga Balkan League