Të gjitha lajmet

RAPTORS - BUCKS @ GAME 2

Toronto barazon serinë ndaj Bucks

Foto: nba.com

Toronto barazon serinë ndaj Bucks

19 Prill, 2017 @8:09

Toronto Raptors
Milwaukee Bucks
Toronto Raptors 106 : 100 Milwaukee Bucks
DeMar DeRozan 23 pikë Giannis Antetokounmpo 24 pikë

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta barazojë serinë kundër Milwaukee Bucks, duke i mposhtur me rezultat 106-100.

Që të dyja skuadrat filluan ndeshjes me shënime nga distanca, derisa Bucks në pjesën e parë u dallua me mbrojtje të mirë ku nuk lejonte të krijohet epërsia.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Toronto edhepse krijoi një epërsi dyshifrore, Bucks përsëri me mbrojtje të fortë, arriti ta zbrit epërsin deri në 1 pikë në çerekun e fundit, por me ndihmën e DeMar DeRozanit dhe Kyle Lowryt, Raptors arriti ta barazoi serinë në 1-1.

a

DeRozan luajti me 23 pikë, derisa u ndihma edhe nga Lowry me 22 pikë të tjera.

a

Ndërsa te Bucks, në skenë ishte përsëri ylli i skuadrës Giannis Antetokounmpo me 24 pikë, 15 kërcime e 7 asistime, por nuk mjaftoi për fitore kësaj radhe.

SKEMA E PLAY OFFIT

Tani seria do të bartet në Milwaukee, ku ndeshja e tretë e serisë do të luhet me 20 prill.

CELTICS vs BULLS @ GAME 2

Chicago me epërsi solide karshi Bostonit

19 Prill, 2017 @5:19

Jimmy Butler shënoi 22 pikë, Rajon Rondo për një kërcim nuk...

CHAMPION OF BIBL 2016/17

Beroe, kampion i ri i BIBL

18 Prill, 2017 @21:58

Skuadra nga Stara Zagora e Bullgarisë, Beroe, është kampion i ri i...

PANA - FENER @ GAME 1

Rikthim i madh nga Fenerbahçe, fitore e artë në Greqi

Foto: euroleague.com

18 Prill, 2017 @21:16

Nënkampioni i Euroligës, Fenerbahçe, në ndeshjen ku pjesa e parë...

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

18 Prill, 2017 @21:00

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

Të gjitha lajmet nga NBA