Të gjitha lajmet

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 July, 2018 @16:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome u shty jashtë rrugës nga një çiklist i Katushas duke humbur rreth gjysmë-kilometri në kohë nga grupi i parë. Rreth 3km para fundit, rivali i tij, Nairo Quintana pësoi shpërthim gome duke humbur edhe më shumë kohë se Froome. Gara e sprintit u fitua nga 21 vjeçari Fernando Gaviria. Kolumbiani i Quick-Step Floors fitoi garën në kohë 4h23m32s. A u bë i pari çiklisti që fiton qysh në debutimin e tij që nga Fabian Cancellara në vitin 2004. Peter Sagan, Marcel Kittel, e Alexander Kristoff përfunduan në pozitat vijuese. Froome përfundoi bashkë me Adam Yates, Richie Porte, e Domenico Pozzovivo 52 sekonda pas grupit të fituesit. Etapa e dytë është më e shkurtër për 6km në krahasim me sot. Çiklistët nisin në Moulleron-Saint-Germain për të përfunduar 183km më pas në La Roche-sur-Yon.

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 July, 2018 @12:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 June, 2018 @17:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 June, 2018 @18:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

BOTËRORI NË XHUDO

Kuka bie në raundin e dytë

25 September, 2018 @9:25

Loriana Kuka ka qenë e pafat në shortin e saj duke u ndeshur me...

BOKS

I pandalshmi Joshua, mposht rusin Povetkin dhe mbron titujt

Foto: BBC

22 September, 2018 @23:48

Edhe pse Povetkin u tregua kundërshtar më i fortë se që pritej...

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon kampionati edhe për Norën

22 September, 2018 @14:18

Në garat e repechage, Nora Gjakova nuk arriti t’i revanoshet...

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon Botërori për Akilin

IJF

22 September, 2018 @12:22

Një waza-ari dhe një ippon, të fituar pas dy gabimeve, dërguan...

BOTËRORI NË XHUDO

Akil Gjakova në rrethin e katërt

22 September, 2018 @11:35

Akil Gjakova dominoi luftën kundër hungarezit Miklos Ungvari, por...

Të gjitha lajmet nga Të tjera