Të gjitha lajmet

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 Korrik, 2018 @15:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome u shty jashtë rrugës nga një çiklist i Katushas duke humbur rreth gjysmë-kilometri në kohë nga grupi i parë. Rreth 3km para fundit, rivali i tij, Nairo Quintana pësoi shpërthim gome duke humbur edhe më shumë kohë se Froome.

Gara e sprintit u fitua nga 21 vjeçari Fernando Gaviria. Kolumbiani i Quick-Step Floors fitoi garën në kohë 4h23m32s.

A u bë i pari çiklisti që fiton qysh në debutimin e tij që nga Fabian Cancellara në vitin 2004. Peter Sagan, Marcel Kittel, e Alexander Kristoff përfunduan në pozitat vijuese.

Froome përfundoi bashkë me Adam Yates, Richie Porte, e Domenico Pozzovivo 52 sekonda pas grupit të fituesit.

Etapa e dytë është më e shkurtër për 6km në krahasim me sot. Çiklistët nisin në Moulleron-Saint-Germain për të përfunduar 183km më pas në La Roche-sur-Yon.

 

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

BOKS

Haxhi Krasniqi shpallet kampion i Evropës!

3 Qershor, 2018 @9:29

Pas fitores së mbrëmshme ndaj rusit Stanislav Kashtanov, Haxhi...

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 Maj, 2018 @7:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë...

Të gjitha lajmet nga Të tjera