Të gjitha lajmet

FIFA

Transferi Pogba, hetime nga FIFA

Transferi Pogba, hetime nga FIFA

10 Maj, 2017 @11:19

Gati 1 vit pas transferimit të francezit Paul Pogba nga Juventus te Manchester United, FIFA ka hapur hetime në lidhje me rastin.

Sipas raporteve, thuhet se ka një parregullsi në lidhje me shpërndarjen e të hollave që janë bërë gjatë këtij transferimi (taksa, pjesa që merr agjenti, pjesa që merr Juventusi dhe detaje të tilla).

Klubi nga ‘Old Trafford’ duket se është i pastër nga ky rast, pasi që dokumentat e dërguar nga United te FIFA janë bërë në kohë të duhur dhe plotësisht sipas rregullave. Të paktën kështu deklarojnë zyrtarët e 20 herë kampionit anglez. Pra, hetimi i shtëpisë më të madhe të futbollit do të ketë të bëjë më tepër me Juventusin dhe me agjentin Mino Raiola dhe përqindjen e fituar nga ai personalisht, me klubin anglez që ka deklaruar publikisht që nuk ka ndonjë parregullsi në lidhje me ta. Gjithsesi, kjo mbetet të vërtetohet me kohë.

Gjithçka e qartë do të bëhet pas mbylljes së hetimeve nga FIFA dhe dënimet përkatëse do të shqiptohen nëse ka nevojë.

SHKARKOHET PIOLI

2 pikë në 2 muajt e fundit!

10 Maj, 2017 @10:56

Inter ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin Stefano Pioli pas...

PLAYERS RATINGS

Notat e lojtarëve: Juventus-Monaco

9 Maj, 2017 @22:03

Pas arritjes së finales nga ana e Juventusit me fitore sonte ndaj...

JUBILARE NË FINALE

Dani Alves 100 në finale

9 Maj, 2017 @21:56

Krahu i Juventusit, Dani Alves, pritet që të regjistrojë...

JUVENTUS

Në kërkim të trofeut

9 Maj, 2017 @21:50

Juventus ka arritur finalen e Ligës së Kampionëve, për të dytën...

JUVENTUS-MONACO

Pas 2 vitesh, përsëri në finale

9 Maj, 2017 @21:29

Juventus ka arritur që të sigurojë finalen e dytë në Ligë të...

JUVENTUS - MONACO

Juve vs. Monaco, publikohen formacionet

9 Maj, 2017 @18:53

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori tek Manchester City?

17 Janar, 2018 @8:15

Më në fund humbën! E humbën një ndeshje pasi titulli është i...

FA CUP: WEDNESDAY - CARLISLE

Nuhiu shënon për kualifikim

Foto: SheffieldWednesdayOfficial

16 Janar, 2018 @22:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Atdhe Nuhiu, që ka...

THEO WALCOTT

Walcott në Goodison Park

16 Janar, 2018 @14:17

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott, është pranë zyrtarizimit si...

UNITED - STOKE

Vetëm fitore në janar

Foto: premierleague.com

15 Janar, 2018 @22:37

Manchester United ka vazhduar me fitore, duke e shënuar të tretën...

MEDIA

McCarthy lëvdon talentin e Celinës

Ish-trajneri i Irlandës, Sunderlandit, Wolvesit dhe tash i Ipswichit, Mick McCarthy (58 vj.)

15 Janar, 2018 @15:10

Trajneri i Ipswich Townit, Mick McCarthy, ka lëvduar reprezentuesin...

Të gjitha lajmet nga Premier League