UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me diplomë te referimit UEFA Core Diploma, pasi që kaluan me sukses kriteret si përgatitja fizike, teknike, organzimi dhe qëndrimi/sjellja, ka bërë të ditur FFK.

Treshja e referëve premtues të deleguar nga FFK në programin UEFA Centre of Refereeing Excellence që i dedikohet gjyqtarëve premtues potencial, ka kryer me sukses të gjitha pikat e kërkuara nga qendra e referimit të UEFA-së, ndërsa Kastrati, Hyseni dhe Bicaj kanë qenë treshja e parë e dërguar nga Kosova.

UEFA Core është themeluar 7 vite më parë dhe drejtohet nga David Ellery, derisa trajner për gjyqtarët nga Kosova në këtë program kanë qenë Radan Miryanov për gjyqtarin kryesor e Leif Linderberg për asistent gjyqtarët.

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 Tetor, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të...

GRUPI C

Goleadë në Londër për barazim

18 Tetor, 2017 @22:56

Ndeshja e mbrëmjes në Ligë të Kampionëve sonte ishte ndërmjet...

GRUPI B

Lehtë për Bayernin e Parisin

18 Tetor, 2017 @22:48

Ashtu siç edhe pritej, Bayerni e Parisi kanë shënuar fitore të...

GRUPI A

Xhaka me gol e asist, Baseli rrit gjasat për kualifikim

18 Tetor, 2017 @22:41

Një super Taulant Xhaka u pa sonte në Moskë! Mesfushori i...

GRUPI D

Barcelona pa probleme ndaj grekëve

18 Tetor, 2017 @22:15

Barcelona ka vazhduar formën perfekte në Grupin D të Ligës së...

GRUPI D

Barca e Juve presin Olympiacosin e Sportingun

18 Tetor, 2017 @13:49

Ngjashëm sikur në Grupin B, edhe në Grupin D sonte parashikohen...

GRUPI C

Vëmendja në Londër

18 Tetor, 2017 @13:43

Një nga ndeshjet më interesante të natës së sontme zhvillohet...

GRUPI B

Parisi e Bayerni presin fitore të lehta

18 Tetor, 2017 @13:40

Ndeshje të lehta për favoritët parashikohen të jenë sonte ato...

GRUPI A

United në Lisbonë, Baseli i Xhakës në Moskë

18 Tetor, 2017 @13:28

Në takimet e sontme në kuadër të Grupit A, lideri Manchester...

OPEROHET MAZREKAJ

Operim i suksesshëm për Mazrekajn, tre javë mungesë

Foto: prishtinafc.com

17 Tetor, 2017 @12:09

Mesfushori i Prishtinës, Mentor Mazrekaj, është operuar me sukses...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i xhiros XI në Ligën e Parë

17 Tetor, 2017 @9:29

Është përcaktuar orari i xhiros XI në Ligën e Parë të Kosovës...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i ndeshjeve të xhiros së XI

Foto: BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Tetor, 2017 @14:34

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së njëmbëdhjetë...

TREPÇA '89 - PRISHTINA

Jonuzi në formë, Prishtina fiton në Mitrovicë

Foto: prishtinafc.com

15 Tetor, 2017 @15:57

Me fitoren e Prishtinës është mbyllur ndeshja kryesore e xhiros...

VËLLAZNIMI - DRITA

Barazim në Gjakovë, Vëllaznimi pa humbje në shtëpi

15 Tetor, 2017 @15:51

Në një atmosferë impozante të krijuar nga të dyja tifozëritë,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga