Të gjitha lajmet

KOK

Tre sportistë marrin bursa olimpike

REUTERS/Arkiv

Tre sportistë marrin bursa olimpike

Teksti: KOK

24 Prill, 2017 @23:00

Komitetit Olimpik i Kosovës, Federata Skitare e Kosovës dhe tre sportistë kanë nënshkruar sot kontratat për ndarjen e Bursës Olimpike për Lojëra Olimpike Dimërore PyeongChang 2018.

Përfitues të kësaj burse janë sportistët: Albin Tahiri, Venesa Gjurkaj dhe Arbi Pupovci. Ata për cdo muaj do të marrin nga 1 mijë dollarë.

Albin Tahiri, si përfitues i kësaj burse tanime ka fituar normen Olimpike në katër disiplina dhe pritet qe të arrij normën edhe në disiplinën e pestë. Ndërsa, Venesa Gjurkaj dhe Arbi Pupovci pritet që edhe këta të jenë pjesë e Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018 duke arritur edhe këta normë Olimpike.

Kjo bursë është vazhdim i përkrahjes të sportistëve kulminant nga ana e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe nga sot këta sportistë do ti kenë shumë më të lehta përgatitjet për përfaqësimin e Kosovës në Lojrat Olimpike Dimërore që do të mbahen në PyongChang 2018.

BOKS

Mposhtet Haxhi Krasniqi, humb mundësinë për titull

22 Prill, 2017 @22:49

Në duelin e sontëm ndaj Arthur Abraham, Haxhi Krasniqi pësoi...

XHUDO

Xhudistja serbe nuk pranon duelin, Flaka Loxha në finale

24 Mars, 2018 @14:12

Pasi përfaqësuesja serbe e hendbollit nuk pranoi të ndeshet me...

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

19 Mars, 2018 @13:51

Asgjë e re në botën e skijimit alpin edhe këtë sezon. Së paku...

KUPA E KOSOVËS

Orari i çerekfinaleve të Kupës

Fotot: FVK

14 Mars, 2018 @12:40

Këtë mesjavë, sot dhe nesër 14/15 mars, zhvillohen ndeshjet e...

KUPA E KOSOVËS

Përfundon rrethi i parë, çiftet e rrethit të dytë

9 Mars, 2018 @0:19

Dje dhe sot janë luajtur ndeshjet e rrethit të parë të kupës së...

SALZBURG WKF

Herolind Nishevci fiton turneun në Salzburg

4 Mars, 2018 @19:21

Karateisti më i mirë kosovar, Herolind Nishevci, ka fituar vendin e...

Të gjitha lajmet nga Të tjera