Të gjitha lajmet

ATLETIKË

Trehapëshi për Ibarguen

Trehapëshi për Ibarguen

15 Gusht, 2016 @2:40

Kolumbiania Caterine Ibarguen fitoi të artën në kërcim trehapësh me rezultatin më të mirë të vitit. Ajo kërceu 15.17 metra për të lënë mbrapa konkurrentet.

Yulimar Rojas kërceu 14.98m duke përfunduar e dyta, derisa medalja e bronztë i takoi atletes nga Kazakistani, Olga Rypakova e cila pati 14.74m gjatësi, duke lënë mbrapa amerikanen Keturah Orji për vetëm tre centimetra.

Për Ibarguen ishte ky titulli i parë olimpik pas të argjendtës të fituar në Londër. Ajo është kampione e dyfishtë e botës në këtë disiplinë duke triumfuar në dy edicionet e fundit në Moskë, dhe në Pekin.

PESHËNGRITJE

E arta e fundit për Kinën

15 Gusht, 2016 @2:08

Në kategorinë +75kg në peshëngritje, kinezja Meng Suping mori...

ATLETIKË

Bie rekordi i Johnsonit

15 Gusht, 2016 @2:15

Në 400m vrapim tek meshkujt, Wayde Van Niekerk nga Afrika Jugore...

I ARTË

Andy Murray përsëri kampion

15 Gusht, 2016 @1:59

Tenisti britanik Andy Murray ka mbrojtur titullin e kampionit...

SKERMË

Skerma mbyllet me Francën

14 Gusht, 2016 @23:50

Përfaqësuesja e Francës në disiplinën epee tek meshkujt u stolis...

MUNDJE

Roman Vlasov mbron titullin

14 Gusht, 2016 @22:59

Rusi Roman Vlasov ka fituar të artën në kategorinë 75kg në...

TENIS

SHBA e Rusia të arta në dyshe

14 Gusht, 2016 @22:25

Bethanie Mattek-Sands dhe Jack Sock fituan finalen amerikane në...

ÇIKLIZËM

Finalja britanike për Jason Keny

14 Gusht, 2016 @21:57

Në finalen britanike në disiplinën e sprintit në çiklizëm në...

BOKS

E arta e parë për Uzbekistanin

14 Gusht, 2016 @21:49

Hasanboy Dusmatov ka fituar të artën e parë në sportin e boksit...

TENIS @ RIO 2016

Nishikori me medaljen e parë olimpike

14 Gusht, 2016 @21:47

Tenisti japonez, Kei Nishikori, ka marrë medaljen e parë olimpike...

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 Maj, 2018 @7:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë...

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 Maj, 2018 @15:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej...

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 Maj, 2018 @14:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5...

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

3 Maj, 2018 @10:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim...

SONTE

Superkupa e femrave: Drita - Kastrioti

Ekipi i Dritës duke festuar titullin kampion/ Foto: KVDrita/fb

3 Maj, 2018 @10:15

Sot me fillim prej orës 20:00 në palestrën e sporteve Bashkim...

Të gjitha lajmet nga Të tjera