Të gjitha lajmet

PLAYOFF GJYSMËFINALET

Trepça bindshëm ndaj Prishtinës

Trepça bindshëm ndaj Prishtinës

12 Maj, 2017 @13:12

Trepça ka shënuar fitore bindëse në duelin e parë gjysmëfinal të Play-Offit të Superligës së Kosovës, ndaj Prishtinës, 42-31.

Bile, trajneri i ekipit mitrovicas, Taib Kabashi, e ka vlerësuar lartë performancën e lojtarëve të tij, duke thënë se tashmë në ndeshjen e kthimit në Prishtinë kanë avantazh 11 golash që është vështirë e kthyeshme.

Fitorja e Trepçës në fakt vetëm se u thellua në pjesë të dytë të lojës, pasi që pjesa e parë kishte përfunduar 22-15 në të mirë të mitrovicasve.

Finalisti tjetër i Play-Offit vjen nga dueli Besa - Kastrioti, ku pejanët kanë fituar në duelin e parë në Karagaç 29-24.

PARAGLLAJD BOTËRORI

Vlorë, fillon Kampionati Botëror ne Paragllajdizëm, diciplina precizion

5 Maj, 2017 @13:28

Sot me një ceremoni madhështore të përcjellur me shumë...

JOSHUA - KLITSCHKO

Joshua rrëzon 3 herë Klitschkon dhe fiton me nokaut

29 Prill, 2017 @22:44

Boksieri britanez, Anthony Joshua, është kampion i ri në...

RUSSIAN GP

Ferrari merr rendin e parë në Rusi

29 Prill, 2017 @14:23

Në garën e sotme për pole-position të Formula 1, Ferrari ka...

YOUNG REFEREE

Gjyqtaret e reja kosovare, debutuan në arenën ndërkombëtare

20 Prill, 2017 @18:07

Gjatë fundjavës së kaluar në Pragë të Çekisë u organizua...

MEMORANDUMI

FHK 210 mijë euro nga Ministria

18 Prill, 2017 @14:02

Ministria përkatëse e Kosovës në memorandumin e nënshkruar me...

KUPA E KOSOVËS

Final Four i hendbollit në Prishtinë

BOROZANI/D.S./Arkiv

18 Prill, 2017 @13:59

Katër skuadra kanë siguruar Final Fourin e Kupës së Kosovës në...

TOP 8

Çerekfinalet e Kupës, nesër dhe pasnesër

28 Mars, 2017 @7:44

Pas shortit të tërhequr javën e shkuar në zyret e FHK-së janë...

ZHVILLIMI

Ferizaji, qyteti i hendbollit!

28 Mars, 2017 @7:34

Këto ditë kanë filluar aktivitetet për jetësimin e akademisë...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga