Të gjitha lajmet

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

8 Prill, 2017 @19:55

Rahoveci
Trepça
Rahoveci 76 : 78 Trepça
R. F. BLANCHARD 19 pikë Montrael SCOTT 24 pikë

PAS VAZHDIMEVE

Ndeshje e nxehtë është zhvilluar sot në Suharekë, në palestrën “13 Qershori”, ku janë takuar skuadra e Rahovecit dhe ajo e Trepçës.

Fituesi i kësaj përballjeje është dashur të përcaktohet pas kohës shtesë prej 5 minutave, pasi që pjesa e rregullt e ndeshjes përfundoi me rezultat 65-65.

Trepça ishte më e vëmendshme në momentet më kritike, duke shënuar fitore me rezultat të ngushtë 76-78, ndërsa rol të madh në fitore luajti edhe Samir Zekiqi, i cili ishte i saktë në 3 prej 4 tentimeve të fundit nga gjuajtjet e lira.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes ishte Montrael Scott, që luajti me double-double prej 24 pikëve dhe 10 kërcimeve, ndërsa Samir Zekiqi pati dy pikë më pak se amerikani.

Pikërisht Scott, së bashku me Agon Selmanin, ishin dy basketbollistët që për asnjë çast nuk u zëvendësuan në këtë takim.

Në anën tjetër,për Rahovecin më i dalluari ishte amerikani Ronald Farmer Blanchard që luajti me 19 pikë dhe 15 kërcime.

TABELA AKTUALE

Trepça me këtë fitore rimerr pozitën e dytë në tabelë, ndërsa Rahoveci mbetet në pozitën e gjashtë.Rahoveci

1 Ronald Farmar Blanchard (35:51) 19 pikë 15 kërcime 2 asistime
2 Rashan Bellinger (22:06) 14 pikë 3 kërcime 2 topa të vjedhur
3 Artin Gashi (44:10) 13 pikë 9 kërcime 2 asistime
4 Albatrit Berisha (21:43) 13 pikë 3 kërcime 1 asistim
5 Tyler Deihl (39:22) 8 pikë 4 kërcime 4 asistime
6 Valon Bunjaku (17:03) 4 pikë 6 kërcime 1 asistim
7 Altin Morina (33:17) 3 pikë 7 kërcime 6 asistime
8 Besnik Sharku (11:24) 2 pikë 3 kërcime 2 bllokada
9 Albion Metballa - - -
10 Berat Mullabazi - - -
11 Bardh Rexha - - -
12 Endrit Krasniqi - - -


Trepça

1 Montrael Scott (45:00) 24 pikë 10 kërcime 6 asistime
2 Samir Zekiqi (39:25) 22 pikë 5 kërcime 1 asistim
3 Besnik Azemi (35:24) 17 pikë 11 kërcime 3 asistime
4 Agon Selmani (45:00) 8 pikë 6 kërcime 2 asistime
5 Valdrin Haxhiu (30:38) 7 pikë 3 kërcime 3 asistime
6 Burim Zekiqi (29:31) 0 pikë 4 kërcime -
7 Rinor Selmani - - -
8 Donat Musa - - -
9 Ramadan Zekiqi - - -
10 Ylldrit Sahiti - - -
11 Rinor Kosterci - - -
12 Albelard Rashiti - - -

FBK

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

Foto: Arkiv

8 Prill, 2017 @18:00

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu,...

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @11:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e...

SEASON RECORD @ SUPERLEAGUE

Kevin Brown thyen rekordin e stinorit

8 Prill, 2017 @11:01

Basketbollisti i Golden Eagle Yllit të Suharekës, Kevin Brown, ka...

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

DERBI NË KARAGAÇ

Peja e Bashkimi, nesër përgatiten për derbi

7 Prill, 2017 @22:07

Pas ndeshjeve të zhvilluara sonte në kuadër të xhiros XXV të...

BASHKIMI-YLLI

Bashkimi me fitore, kërcen në vend të dytë

7 Prill, 2017 @20:09

Bashkimi ka arritur të shënojë fitore në kuadër të xhiros XXV...

PJESA E PARË: BASHKIMI-YLLI

Ngushtë në Prizren

BOROZANI/Arkiv

7 Prill, 2017 @19:03

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Bashkimi - Ylli që po...

VLLAZNIA-TIRANA

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

7 Prill, 2017 @18:37

Pas dhunës së treguar nga tifozët në natën e mbrëmshme kur u...

LEONARD MEKAJ

Leonard Mekaj me rekord personal të stinorit

7 Prill, 2017 @18:20

Basketbollisti i Pejës, Leonard Mekaj, ka shënuar rekord personal...

NCAA SHOWCASE

NCAA Showcase – kamp i nivelit të lartë

13 Prill, 2017 @9:11

NCAA Showcase Kosovo 2017 – kampi i parë i akredituar nga NCAA që...

BASHKIMI-PEJA

Bashkimi triumfon ndaj Pejës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

12 Prill, 2017 @19:48

Bashkimi ka arritur të mposht Pejën për herë të dytë këtë...

ÇEREKU I TRETË: BASHKIMI-PEJA

Peja i afrohet Bashkimit plotësisht

12 Prill, 2017 @19:22

10 minutëshi i fundit i ndeshjes Bashkimi-Peja pritet të kalojë...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PEJA

Peja ngushton epërsinë në minutën e fundit

BOROZANI/Arkiv

12 Prill, 2017 @18:49

Bashkimi ka pasur rast të mirë të zgjerojë epërsinë e arritur...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PEJA

Dominim i Bashkimit në çerekun e parë

BOROZANI/Arkiv

12 Prill, 2017 @18:19

Bashkimi ka treguar lojë tepër të mirë në çerek të parë të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga