Të gjitha lajmet

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Trepça-Peja, ndërpritet përfundimisht

Trepça-Peja, ndërpritet përfundimisht

11 Janar, 2017 @20:53

Trepça
Peja
Trepça 47 : 54 Peja

REZULTATI NË MOMENTIN E NDËRPRERJES

As zbrazja e një pjese të tribunës në palestrës “Minatori” dhe më pas edhe zbrazja tërësisht e tribunave, nuk ka krijuar kushte të mjaftueshme për t’u vazhduar ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës.

Presioni i vazhdueshëm i tifozëve në drejtim të basketbollistëve dhe hudhja e gjësendeve në fushë, bëri që gjyqtarët dhe delegati i ndeshjes të largohen drejt zhveshtores, prej nga morrën vendim që ta ndërprejnë përfundimisht ndeshjen, kur kishte mbetur edhe 5 minuta e 51 sekonda deri në përfundim të çerekut të tretë, derisa rezultati ishte 47-54 në të mirë të Pejës.

Me këtë vendim, Peja pritet ta fitojë ndeshjen në tavolinë, ndërsa Trepça pritet të dënohet rëndë nga Liga Ballkanike dhe nuk do ta merr as pikën e humbësit.Trepça

1 Montreal Scott (24:10) 20 pikë 2 kërcime 1 asistim
2 Frederic Stutz (20:50) 12 pikë 7 kërcime 1 top të vjedhur
3 Besnik Azemi (19:59) 6 pikë 1 kërcim -
4 Nikola Ljujic (20:48 4 pikë 3 kërcime -
5 Samir Zekiqi (7:28) 3 pikë 2 kërcime -
6 Jeremy Wise (18:08) 2 pikë 3 asistime 2 kërcime
7 Agon Selmani (8:44) 0 pikë 2 asistime -
8 Arian Tahiri (0:44) 0 pikë - -
9 Musab Mala - - -
10 Burim Zekiqi - - -
11 Rinor Kosterici - - -
12 Albelard Rashiti - - -


Peja

1 Alban Veseli (16:03) 23 pikë 2 kërcime 1 top të vjedhur
2 Jamie Skeen (14:12) 8 pikë 1 kërcim -
3 Noah Dahlman (18:04) 6 pikë 3 kërcime 1 asistim
4 LaMarcus Reed (16:58) 6 pikë 2 kërcime 1 asistim
5 Cameron Rundles (16:28) 4 pikë 2 kërcime
6 Mirza Ahmetbasic (13:10) 3 pikë 4 kërcime 2 asistime
7 Austin Tillotson (17:44) 2 pikë 5 asistime 2 kërcime
8 Arti Hajdari (4:11) 2 pikë 1 top të vjedhur -
9 Leonard Mekaj (3:58) 0 pikë 1 kërcim
10 Blendi Kadusha - - -
11 Egzon Kuqi - - -

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Torcida largohet nga salla!

BOROZANI

11 Janar, 2017 @20:22

Tifozët e Trepçës, Torcida, janë detyruar ta lëshojnë sallën...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Përfundon pjesa e parë, Peja merr kontrollin

11 Janar, 2017 @19:50

Peja ka shkuar në pushim me epërsi prej 8 pikëve, duke e...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Ndërprehet përkohësisht ndeshja Trepça-Peja

11 Janar, 2017 @19:41

Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës është ndërprerë për disa...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Çereku i parë i ngushtë

KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @19:22

Me rezultat 22-20 në të mirë të vendasve ka përfunduar çereku i...

BEROE

Minchev: Me fitore ndaj Prishtinës, siguruam kualifikimin

Lubomir Minchev, trajner i Beroes/ Foto: balkanleague.net

11 Janar, 2017 @18:47

Trajneri i Beroes, Lubomir Minchev, pas fitores ndaj Prishtinës...

LIVE: BIBL

Pesëshet e para: Trepça - Peja

KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @18:42

Pas pak pritet të fillojë ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës, e...

TRANSFER

Rahoveci përforcohet me amerikanin Bellinger

Përforcimi i ri i Rahovecit, Rashan Bellinger, duke u prezentuar nga anëtari i Bordit, Avdi Gecaj/ Foto: KB Rahoveci

11 Janar, 2017 @18:29

Pas transferimit të Altin Morinës nga Ylli, skuadra e Rahovecit ka...

ROCKETS vs HORNETS

Harden me triple double, Rockets fiton

James Harden/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @10:40

Lojtari më në formë te Houston Rockets, James Harden, ishte...

SONTE

Trepça pret Pejën sonte

Foto: KB Peja/ Korniza

11 Janar, 2017 @10:34

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare...

SPURS vs BUCKS

Befasohet San Antonio Spurs

Kawhi Leonard i Spurs gjatë një sulmi/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @10:14

Një dush i ftohtë për San Antonio Spursin erdhi nga Milwaukee Buck...

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 Prill, 2018 @11:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores...

LEVSKI-BASHKIMI

Finalja, e pakalueshme për Bashkimin

15 Prill, 2018 @17:48

Finalja e dytë e vitit me radhë dhe Bashkimi përsëri nuk e arrin...

ÇEREKU I TRETË: LEVSKI-BASHKIMI

5 pikë larg titullit

15 Prill, 2018 @17:29

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes Levski-Bashkimi,...

PJESA E PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Levski shkon në pushim me avantazh

15 Prill, 2018 @16:54

Levski i Sofjes ka arritur të rikthehet në çerekun e dytë me...

ÇEREKU I PARË: LEVSKI-BASHKIMI

Ç1: Bashkimi në epërsi pas 10 minutash

15 Prill, 2018 @16:29

Bashkimi ka pëfunduar çerekun e parë të finales së BIBL-it në...

Të gjitha lajmet nga Balkan League