Të gjitha lajmet

SONTE

Trepça pret Pejën sonte

Foto: KB Peja/ Korniza

Trepça pret Pejën sonte

11 Janar, 2017 @10:34

Trepça
Peja
Trepça : Peja

E MËRKURË, 11 JANAR 2017, ORA 19:00. "MINATORI" - Mitrovicë.

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare do të zhvillohet sonte në “Minatori” të Mitrovicës, ku ekipi mitrovicas pret atë pejan në kuadër të Grupit B të BIBL.

Trepça ditë më parë siguroi vazhdimin e garave në BIBL pas pagesës së borxhit prej 6 mijë e 500 eurove ndaj ligës.

TABELA AKTUALE E BIBL

Ndeshja Trepça-Peja është dashur të zhvillohet në xhiron e IV të BIBL, por për shkak të angazhimit të Pejës në kuadër të FIBA Europe Cup, u shty.

Peja aktualisht ka bilanc 4-3 në Grupin B, ndërsa Trepça 3-4. Për të dyja skuadrat kjo do të jetë ndeshja e parë për vitin 2017.

Ndeshja luhet më 11 janar 2017 dhe nis në ora 19:00.

SPURS vs BUCKS

Befasohet San Antonio Spurs

Kawhi Leonard i Spurs gjatë një sulmi/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @10:14

Një dush i ftohtë për San Antonio Spursin erdhi nga Milwaukee Buck...

JAZZ vs CAVS

Cavs pëson nën tingujt e Jazzit

Ekipi i Clevelandit gjatë ndeshjes kundër Utah Jazz/ Foto: nba.com

11 Janar, 2017 @9:56

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, pësoi humbje kundër...

KEVIN BROWN dhe TRAE ANDERSON

Ylli shton 2 të huaj në skuadër

Kevin Brown, njëri nga përforcimet e Yllit/ Foto: blijesak.info

10 Janar, 2017 @22:46

Vetëm disa ditë pasi që iu largua lojtari më i dalluar i ekipit...

SIGAL PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës?!

Pamje nga ndeshja e sontme Sigal Prishtina 86-94 Beroe/ Foto: balkanleague.net

10 Janar, 2017 @22:20

Tre përforcimet e janarit të Sigal Prishtinës patën rast që të...

PAS NDESHJES

Rashica: Ndoshta gabova me Zenelajn!

Andin Rashica, trajneri i KB Prishtina që e udhëhoqi skuadrën ndaj Beroes./ BOROZANI.COM

10 Janar, 2017 @21:25

Trajneri Andin Rashica, i cili e udhëhoqi skuadrën e Sigal...

SIGAL PRISHTINA - BEROE

Prishtina mposhtet pas vazhdimeve nga Beroe

10 Janar, 2017 @20:47

Ndeshja dramatike e cila u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe të...

PËRFORCIM TE VRESHTARËT

Altin Morina kalon te Rahoveci

BOROZANI/Arkiv

10 Janar, 2017 @20:39

Basketbollisti i deritashëm i Ylli të Suharekës, Altin Morina,...

LIVE: KOHA E RREGULLT

Fituesi përcaktohet në vazhdime

10 Janar, 2017 @20:30

Ka përfunduar pjesa e rregullt e ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe me...

ÇEREKFINALJA

Peja - Kozuv, para duelit të parë çerekfinal

7 Mars, 2017 @8:15

Skuadra e Pejës nesër mbrëma në “Karagaç” pret ekipin maqedon...

CAMERON RUNDLES

Treguam se e meritojmë çerekfinalen

Cameron Rundles KB Peja/ Foto: KBPeja/ Korniza

2 Mars, 2017 @14:30

Basketbollisti amerikan i Pejës, Cameron Rundles, në deklaratën e...

BUJAR LOCI

Ka qenë fitore e merituar

Bujar Loci, ndihmës-trajner i KB Peja/ BOROZANI/ L. D.

2 Mars, 2017 @14:28

Ndihmës-trajneri i Pejës, Bujar Loci, në deklaratën e tij pas...

ORARI I NDESHJEVE

Datat e çerekfinaleve Peja-Kozuv

Foto: KB Peja/ Korniza

2 Mars, 2017 @8:35

Peja tashmë është në çerekfinale të BIBL edhe zyrtarisht,...

BIBL

Peja në çerekfinale ndaj maqedonasve

1 Mars, 2017 @20:50

Pas fitores së sontme të Pejës në ndeshjen e fundit të fazës...

Të gjitha lajmet nga Balkan League