Të gjitha lajmet

TREPÇA 89

Trepça’89 lidere

Trepça’89 lidere

16 Shtator, 2015 @16:53

Trepça'89 2 : 0 Hajvalia
Samir Sahiti 67', Fiton Hajdari 76'

Ekipi i Arsim Thaçit, Trepça’89, është lider i ri i Superligës pasi që ka shënuar fitore sot ndaj Hajvalisë së Ismet Munishit, 2-0. Golat për mitrovicasit janë shënuar në pjesë të dytë kur brenda një dhjetëminutëshi kanë qëlluar portën mysafire Samir Sahiti dhe Fiton Hajdari. 

Hajvalia ka pasur rastet e veta kryesisht në pjesë të parë, por mitrovicasit kanë menaxhuar mirë lojën duke shënuar në pjesë të dytë. Ndërsa me humbjen e Ferronikelit dje, tashmë ata janë lider të rinj të Superligës.

Shiko Tabelën

NACI SENSOY

Besiktasi duhet të ketë kujdes

16 Shtator, 2015 @10:00

Naci Sensoy, trajneri me origjinë nga Prizreni, ka analizuar...

GRUPI D

Juve përmbys Cityn

15 Shtator, 2015 @21:23

​Skuadra e Juventusit është kthyer me tre pikë nga Anglia, në...

GRUPI C

Griezmann ngrin turqit

15 Shtator, 2015 @21:22

Kampioni i Turqisë, Galatasaray, është treguar i plogësht në...

GRUPI B

United befasohet në Holandë

15 Shtator, 2015 @21:22

​Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, ka përjetuar një...

PARA GARAVE NDËRKOMBËTARE

Prishtina licenson 24, udhëton me 20 lojtarë

BOROZANI/ D. S.

22 Qershor, 2018 @11:02

Fituesja e Kupës së Kosovës dhe pjesëmarrësja nga Kosova në...

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 Qershor, 2018 @14:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të...

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 Qershor, 2018 @11:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të...

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 Qershor, 2018 @7:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga