Të gjitha lajmet

BARCELONA

Tridente eliminon Bilbaon

Lionel Messi sonte shënoi golin vendimtar për Barcelonën/ Foto: FC Barcelona Official

Tridente eliminon Bilbaon

12 Janar, 2017 @0:26

Barcelona
Athletic Club
Barcelona 3 : 1 Athletic Club
L. Suárez 35', Neymar (PEN) 48', L. Messi 78' 51' Saborit

Treshja e sulmit të Barcelonës ka shënuar sonte nga një gol për të kualifikuar ekipin në çerekfinale të Kupës së Mbretit të Spanjës.

Barcelona ishte mposhtur në ndeshjen e parë të Kupës nga Athletic Bilbao 2-1 dhe u kritikua shumë për paraqitjen.

Por, sonte gjithçka nisi me Luis Suarezin, vazhdoi me Neymarin dhe fitoren e kurorëzoi Lionel Messi 12 minuta para fundit të takimit, për përfundimtaren 3-1 dhe rezultatin e përgjithshëm, 4-3 në të mirë të Barcelonës pas dy ndeshjeve.


3-1 All Goals & Highlights HD - FC Barcelona 3… by replayvostfr

FERONIKELI

Prej të premtes Feronikeli me ngarkesë shtesë

Pamje nga stërvitja e sotme/ Foto: KF Feronikeli

11 Janar, 2017 @23:50

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, po vazhdon...

COPPA ITALIA: JUVENTUS - ATALANTA

Juventusin s’e ndal as Berisha

11 Janar, 2017 @23:47

Juventusi e ka kaluar me sukses edhe pengesën e Atalantas në...

EFL CUP: SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Hap prapa për Liverpoolin

11 Janar, 2017 @23:34

Skuadra e Liverpoolit ka pësuar humbje në ndeshjen e parë...

GERARD DEULOFEU

Deulofeu afër Milanit

11 Janar, 2017 @16:43

Mesfushori ofanziv i krahut te Evertoni, Gerard Deulofeu, është...

NË TETOVË

Arrijnë brazilianët te Shkëndija

Dyshja braziliane sot në stërivitje të Shkëndijës, njoftohen me trajnerin Tomas Brdaric/ Foto: kfshkendija.com

11 Janar, 2017 @16:31

Shkëndija tani më me formacion të kompletuar po zhvillon seancat...

UEFA

Partizani i Beogradit në parapërjashtim nga UEFA

11 Janar, 2017 @16:28

Ekipi i Partizanit të Beogradit është pranë përjashtimit nga...

VALENCIA

Valencia konfirmon trajnerin Voro Gonzalez

Salvador 'Voro' Gonzalez, trajner i Valencias.

11 Janar, 2017 @16:03

Njëra ndër skuadrat e famshme spanjolle, Valencia, është në...

DIOR ZABËRGJA

Zabërgja kthehet në Vushtrri

Dior Zabërgja me fanellë të Vushtrrisë, kur ishte pjesë e Superligës/ BOROZANI/ D.S.

11 Janar, 2017 @15:14

Mesfushori vushtrrias, Dior Zabërgja, pasi që u nda nga Vëllaznimi...

STEVAN JOVETIC

Sevilla prezenton Joveticin

Stevan Jovetic me fanellë të Sevillas sot/ Foto: sevillafc.es

11 Janar, 2017 @14:47

Sulmuesi 27 vjeçar i Malit të Zi, Stevan Jovetic, është lojtari...

MEDIA

Për kapitenët e Dritës, shkruan uefa.com

Artan Latifi, porteri dhe kapiteni i parë i Dritës/ BOROZANI/ Arkiv

11 Janar, 2017 @13:07

Faqja zyrtare e UEFA-së në përmbledhjen e lajmeve të shkurtëra...

REAL MADRID - LAS PALMAS

Madrilenët i kthehen fitores

Marco Asensio duke festuar supergolin e tij/ Foto: laliga/facebook

5 Nëntor, 2017 @23:32

Pas humbjes së papritur nga Girona në xhiron e kaluar, Real Madrid...

BARCELONA-SEVILLA

Paco ia sjell fitoren Barcelonës

Foto: laliga/fb

4 Nëntor, 2017 @23:57

Barcelona ka vazhduar formën e mirë në La Liga sonte, duke e...

ATHLETIC BILBAO - BARCELONA

Ter Stegen i jashtëzakonshëm, Barca triumfon në ‘San Mames’

28 Tetor, 2017 @22:35

Me një gol të Messit në pjesën e parë dhe një të Paulnhos në...

ALAVES-VALENCIA

De Biasi s’arrin ta ndalë Valencian

28 Tetor, 2017 @14:54

Valencia ka vazhduar ecurinë në La Liga të Spanjës pa humbje edhe...

FIFA AWARDS 2017

Zidane, trajneri i vitit 2017

23 Tetor, 2017 @20:54

Ashtu siç u parashikua, ashtu edhe ndodhi. Zinedine Zidane është...

Të gjitha lajmet nga La Liga