Të gjitha lajmet

GRUPI G: TUNIZIA - ANGLIA

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Fotot: FIFA/fb

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

18 Qershor, 2018 @20:35

Tunizia
Anglia
Tunizia 1 : 2 Anglia
F. Sassi (P) 35' 11', 90'+1 H. Kane

Volgograd Arena, Volgograd.
Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë
Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë
Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Një Angli premtuese kësaj radhe në Botëror. Si me lojë, ashtu edhe me shpejtësi në te, Anglia duket se do të jetë shumë më serioze sesa disa gjenerata të mëparshme.

Harry Kane, ka shënuar në minutën e fundit të ndeshjes për t’ia dhënë fitoren Anglisë, pasi që epërsinë nga goli i tij në pjesë të parë, e kishte barazuar Ferjani Sassi nga penalltia.

ORARI dhe TABELA

Tre ndërrime i bëri Gareth Southgate në 20 minutat e fundit të ndeshjes, dhe të tre me aftësi ofanzive, ku futi në lojë Rashfordin, Loftus-Cheekun dhe Dierin.

Në fund, Tunizia mbeti pa pikë, derisa Anglia bashkë me Belgjikën tashmë udhëheqin Grupin E të Botërorit.

Tunisia England

WOLVES

Patricio transferohet në Premier League

18 Qershor, 2018 @18:07

Një nga skuadrat e sapo promovuar në Premier League, Wolverhapton...

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet e Tunizisë dhe Anglisë afro 1 orë para...

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

18 Qershor, 2018 @17:54

Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë! ‘Djajtë e...

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 Qershor, 2018 @16:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që...

MAQEDONI

Zyrtarizohen dy largime nga Shkëndija

18 Qershor, 2018 @16:33

Përmes një lajmi të botuar në faqen zyrtare, klubi i Shkëndijës...

11-SHET: BELGJIKA - PANAMA

Belgjika vs. Panama, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @14:57

Një orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI F: SUEDIA - KOREA JUGORE

Edhe Suedia përmes VAR-it

18 Qershor, 2018 @14:51

Si në shumë ndeshje të tjera të këtij Botërorit, edhe në...

TRANSFER

Hazard drejt largimit?

18 Qershor, 2018 @13:43

Eden Hazard drejt Spanjës? Këto spekulime kanë filluar që një...

MEX STORY

Fitorja ndaj Gjermanisë, 6 muaj punë

Foto: minuto30.com

18 Qershor, 2018 @13:19

Selektori i Meksikës, Juan Carlos Osorio, ka bërë të ditur se...

PODUJEVË

Nuk ndalen përforcimet e Llapit

18 Qershor, 2018 @13:14

Vazhdojnë përforcimet e Llapit! Skuadra nga Podujeva ka arritur...

DITARI RUS (5)

Uragani

Fotot: FIFA & Squawka

18 Qershor, 2018 @21:09

Si kaloi dita e pestë e e Botërorit?  ZLATANI Pa Ibrahimovicin,...

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet e Tunizisë dhe Anglisë afro 1 orë para...

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

18 Qershor, 2018 @17:54

Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë! ‘Djajtë e...

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 Qershor, 2018 @16:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që...

11-SHET: BELGJIKA - PANAMA

Belgjika vs. Panama, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @14:57

Një orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018