Të gjitha lajmet

HAKAN ÇALHANOGLU

Turku Çalhanoglu në Milan

Turku Çalhanoglu në Milan

1 Korrik, 2017 @21:27

Rossonerët janë pranë goditjes së radhës në tregun veror të transferimeve. Sky Sport Italia ka bërë të ditur pak më parë se Milan ka arritur marrëveshje me Bayer Leverkusenin për blerjen e mesfushorit turk, Hakan Çalhanoglu.

Futbollisti 23 vjeçar që dallohet me shutin e tij preciz nga largësitë e mëdha, pritet të arrijë nesër në Milano për të kryer testet mjekësore dhe për tu bërë anëtar i ri i skuadrës që po mëton rikthimin e lavdisë së dikurshme pas disa stinorëve që i kaloi në krizë financiare.

2.5 milionë euro thuhet të jetë rroga e tij vjetore, ndërsa kontrata me te do të jetë 4 vjeçare.

ANALIZAT VERORE

Vera te PSG

3 Korrik, 2017 @15:07

Francezët janë ndër dy ekipet e vetme në Evropë që mund të...

ANALIZAT VERORE

Vera te Juventusi

2 Korrik, 2017 @14:55

Çka do të ndryshonit në një ekip që dominon ligën kombëtare...

WESLEY SNEIJDER

Sampdoria ideale për Sneijderin

1 Korrik, 2017 @18:14

Agjenti i Wesley Sneijder siguroi se Sampdoria është “klubi ideal...

DANIELE PADELLI

Inter nënshkruan me Padellin

1 Korrik, 2017 @17:21

Inter edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje...

PEPE

Testet mjekësore te PSG, pranë nënshkrimit me Besiktasin

Pepe, pritet të jetë përforcim i rëndësishëm i kampionit të Turqisë/ REUTERS/ Arkiv

1 Korrik, 2017 @15:42

Një lëvizje interesante ka ndodhur me qendërmbrojtësin portugez...

DANI CEBALLOS

Më i miri i Euro U21, në radar të Juventusit

1 Korrik, 2017 @15:26

15 milionë euro ka pranuar të paguajë Juventus për të marrë...

JEREMY MATHIEU

Barcelona liron mbrojtësin të ushtrojë me ekip tjetër

1 Korrik, 2017 @15:21

Përkundër se ka edhe 12 muaj kontratë me ekipin katalonas,...

VLLAZNIA POZHARAN

Ekipi i ri i Superligës, të hënën nis përgatitjet

1 Korrik, 2017 @15:10

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit, që do të debutojë në...

ZYRTARE

Caballero zyrtarizohet te Chelsea

1 Korrik, 2017 @15:06

Pas largimit të Asmir Begovicit drejt Bournemouthit, Chelsea e ka...

LUCIEN FAVRE

Në stinorin e ri, me trajner të ri

REUTERS/Arkiv

22 Maj, 2018 @15:25

Borussia Dortmund ka bërë të ditur sot emrin e trajnerit të ri...

DREJT PREMIER LEAGUES

100 milonë funta për Lewandowskin

22 Maj, 2018 @11:13

Skuadra londineze Chelsea, dëshiron ta forcojë repartin e sulmit me...

DFB POKAL: FINALJA

Befasi në Gjermani, Frankfurti fiton DFB Pokal

Foto: BBC

19 Maj, 2018 @23:57

Një befasi e dorës së parë ka ndodhur në finalen e Kupës së...

BAYERN - STUTTGART

Humbje e thellë para festës së madhe

Fotot: bayern/twitter

12 Maj, 2018 @19:04

Përkundër humbjes së thellë të pësuar në xhiron e fundit të...

HAMBURG - GLADBACH

“Digjet” Hamburgu, bie nga Bundesliga për herë të parë

Fotot: Hamburg/fb dhe BBC via Reuters

12 Maj, 2018 @17:51

“Ne jemi Hamburgu, jo ju” - ka qenë britma e një numri të...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga