Të gjitha lajmet

TURNE U12

Turneu Dervish Agaj, nis nesër

Posteri zyrtar i turneut.

Turneu Dervish Agaj, nis nesër

28 June, 2018 @13:16

Nga nesër nis turneu në kujtim të ish-trajnerit të Bashkimit, Dervish Agaj. Turneu mbahet në Prizren dhe aty do të marrin pjesë ekipet nën moshën 12 vjeçare nga Kosova dhe rajoni, por gjithashtu do të ketë edhe ndeshje të veteranëve të basketbollit. Orari i ndeshjeve është ky:

E PREMTE

11:30 New Basket - Ciko Basket 13:00 Rinia - Kerasan Prishtina 14:15 New Basket - Istogu 15:30 Rinia - Ylli 04 16:45 Ciko Basket - Istogu 18:00 Kerasan Prishtina - Ylli 04 Dervish Agaj memorial competition

E SHTUNË

Prej orës 11:00 deri në orën 15:00, ndeshjet gjysmëfinale dhe ato për vend të tretë e të pestë. Prej orës 16:00, ndeshje mes veteraneve të KB Bashkimi Femrat. Prej orës 17:15, Veteranët e KB Bashkimi - Veteranët e KB Vëllaznimi. Prej orës 18:30, FINALJA e Madhe e U12.

NË ATHINË

Panathinaikos rikthen Lasmen

Foto: euroleague.net

28 June, 2018 @12:27

Gjigandi grek Panathinaikos, ka rikthyer në skuadër ish-lojtarin...

KHIMKI

Khimki forcohet me Gubanovin

28 June, 2018 @12:15

Skuadra ruse Khimki, e riktheu lojtarin Petr Gubanov në skuadër....

AMERIKANI NË ATHINË

David Blatt zyrtarizohet në ekipin grek

27 June, 2018 @23:19

Vendin e zbrazur nga Ioannis Sfairopoulos, Olympiacosi e mbushi me...

NGA KONFERENCA PARA NDESHJES

Kastrati: Të gjejmë forcë, të luajmë për Gazin

27 June, 2018 @16:59

Njëri ndër basketbollistët e dalluar të përfaqësueses së...

SELEKTORI NË KONFERENENCË

Greenberg: Do të luajmë me shpirt

27 June, 2018 @16:55

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në konferencën për shtyp...

NGA KONFERENCA

Dardani: Ejani të gjithë, kemi nevojë për përkrahje

27 June, 2018 @16:51

Në konferencën e sotme për shtyp të reprezentacionit të...

DUELET E KOSOVËS

Dy ndeshjet e radhës, falas

Foto: fiba.basketball

27 June, 2018 @14:37

Pas rastit tragjik që ndodhi javën që e lamë pas FBK ka vendosur...

MEMO

Leeds Force ngushëllon familjen e Sinanit

Foto: LeedsForce/fb

27 June, 2018 @12:57

Ekipi i fundit i Gazmend Sinanit, Leeds Force, ka ngushëlluar...

REAL MADRID BASKET

Kampionët rinovojnë me Campazzon

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @18:14

Kampioni i EuroLigës, Real Madrid, ka ri-nënshkruar me Facundo...

BUDUCNOST

Malazezët nënshkruajnë me Aaron Craft

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @17:43

Skuadra nga Mali i Zi, Buducnost Podgorica, ka arritur që të...

ALL TRANSFERS IN

Të gjitha transferet në ligat tjera

BOROZANI / A.P

19 September, 2018 @11:52

Përveç transfereve të skuadrave të Superligës, FBK ka publikuar...

KB VËLLAZNIMI

Edhe një përforcim nga Vëllaznimi

BOROZANI

18 September, 2018 @12:10

Është bërë i ditur edhe përforcimi i katërt i Vëllaznimit në...

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

11 September, 2018 @16:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në...

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

BOROZANI / A.P

9 September, 2018 @21:48

Pak para fillimit të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll,...

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

9 September, 2018 @17:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë