Të gjitha lajmet

TURQIA vs FINLANDA

Turqia fiton me Cenk Tosunin

Turqia fiton me Cenk Tosunin

24 Mars, 2017 @20:56

Turqia
Finlanda
Turqia 2 : 0 Finlanda
Cenk Tosun 9',13'

Turqia e mposhti me lehtësi Finlandën me rezultat 2-0, duke dominuar gjatë gjithë ndeshjes.

Me dy golat nga Cenk Tosun në fillim të ndeshjes (min 9’ dhe 13’), djelmoshat e trajnerit Fatih Terim u rahatuan, derisa Finlanda pjesën e parë e mbylli vetëm me goditjen e Përparim Hetemajt që e goditi shtyllën në minutën e 40-të të ndeshjes.

Në fillim të pjesës së dytë, Finlanda, tentoi ta ngushtojë epërsinë, por nuk arriti dhe ndeshja u mbyll me rezultat 2-0 në favor të Turqisë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Turqisë në Grupin I, ku bën pjesë edhe Kosova.

KOSOVA - ISLANDA

Formacionet zyrtare: Kosova vs. Islanda

24 Mars, 2017 @20:46

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e skuadrave. KOSOVA:...

ARIJAN ADEMI

CAS zvogëlon dënimin e Ademit

24 Mars, 2017 @20:28

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi maqedonase që është pjesë e...

PAMJE EKSKLUZIVE

Super atmosferë nga ‘Dardanët’ në Shkodër

Foto direkt nga Shkodra (Borozani,com)

24 Mars, 2017 @19:44

Borozani.com vjen me foto në kohë reale nga qyteti i Shkodrës, aty...

EKSKLUZIVE

Direkt nga Shkodra, ‘vikingët’ i urojnë fat Kosovës

Foto në kohë reale nga Shkodra. Tifozët e Islandës. (Borozani.com / D.SH)

24 Mars, 2017 @19:36

Pak orë para ndeshjes, në një takim në rrugët e Shkodrës,...

ITALI - SHQIPËRI

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

24 Mars, 2017 @17:32

Në prag të ndeshjes ndaj Italisë, le të shohim se cili mund të...

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 Mars, 2017 @17:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në...

U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim

24 Mars, 2017 @17:04

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e fundit...

PARA NDESHJES

Kosova me fanella të kaltërta

24 Mars, 2017 @16:38

Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Islandës do...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018