Të gjitha lajmet

GRUPI D

Turqia fton Kenanin në Eurobasket2017

Turqia fton Kenanin në Eurobasket2017

31 Gusht, 2017 @12:09

Basketbollisti me prejardhje nga Prishtina, Kenan Sipahi, është ftuar nga selektori turk, Ufuk Sarica, për në Eurobasket 2017 që nis sot.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT E EUROBASKET2017

Sipahi që ka bërë karrierë në skuadra si Tofas, Fenerbahçe, Karsiyaka dhe së fundi Besiktas, është në 12-shen përfundimtare të Saricas për Eurobasket 2017, derisa turqit në Grupin D kanë kundërshtarë si: Britania e Madhe, Rusia, Serbia, Letonia dhe Belgjika.

turkey12-shja e TURQISË:

Dogus Balabay (PG) Kenan Sipahi (PG) Sinan Guler (G) Furkan Korkmaz (SG)
Melih Mahmutoglu (SG) Cedi Osman (SF) Erkan Veyselouglu (SF) Goksenin Koksal (SG/SF)
Baris Hersek (PF) Furkan Aldemir (C) Semih Erden (C) Sertaç Sanli (C)

NË MAVROVË

Karpos Sokoli mposht Sigal Prishtinën në miqësore

Foto: KB Prishtina

31 Gusht, 2017 @8:49

Sigal Prishtina ka pësuar humbje në ndeshjen e parë miqësore të...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kërcyesit më të mirë te Bashkimi 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

31 Gusht, 2017 @8:34

Sikurse te pikët, edhe në kategorinë e kërcimeve, amerikani Kayel...

EUROBASKET 2017

Publikohet skuadra e Kroacisë për Eurobasket 2017

30 Gusht, 2017 @18:05

1 ditë para Eurobasket-it, është bërë publike skuadra e...

TREKOLORËT

Franca zyrtarizon 12-shen për Eurobasket

30 Gusht, 2017 @15:27

Përfaqësuesja e Francës në basketboll, që është njëra ndër...

MIQËSORE

Sonte Karpos - Prishtina

Foto: KB Prishtina

30 Gusht, 2017 @14:53

Sigal Prishtina do të nis sonte misionin për përgatitje sa më të...

STREETBALL KOSOVA 2017

1-2 shtator, Prishtina arenë e turneut të Streetballit

30 Gusht, 2017 @14:26

Me 1 dhe 2 shtator Prishtina do jetë arenë e turneut të...

31 GUSHTI, DITA E FUNDIT

Nesër afati i fundit për regjistrim

30 Gusht, 2017 @13:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kërcyesit më të mirë te Sigal Prishtina 2016/17

BOROZANI/ Arian Paçarizi

30 Gusht, 2017 @8:41

Serinë e statistikave nga Superliga e basketbollit të Kosovës do...

KB YLLI

Ylli konfirmon 2 përforcime

29 Gusht, 2017 @21:10

Pasi njoftoi për ardhjen e trajnerit Ninic, klubi i Yllit njoftoi...

BOBAN NINIC

Ylli zyrtarizon trajnerin e ri të skuadrës

29 Gusht, 2017 @15:36

Klubi i basketbollit nga Suhareka, KB Ylli, ka bërë të ditur sot...

GRUPI A: SLLOVENIA-POLONIA

Dragic fenomenal, çon Slloveninë drejt fitores në ndeshjen hapëse

Foto: fiba.com

31 Gusht, 2017 @14:05

Sllovenia e ka nisur mbarë Kampionatin Europian të basketbollit...

EUROBASKET 2017

Publikohet skuadra e Kroacisë për Eurobasket 2017

30 Gusht, 2017 @18:05

1 ditë para Eurobasket-it, është bërë publike skuadra e...

TREKOLORËT

Franca zyrtarizon 12-shen për Eurobasket

30 Gusht, 2017 @15:27

Përfaqësuesja e Francës në basketboll, që është njëra ndër...

PËRFAQËSUESJA

Shorti për parakualifikimet e Eurobasket 2021

24 Gusht, 2017 @11:43

Para pak minutash, u mbajt shorti për grupet që do të luftojnë...

MUNGESAT

Yjet që do të mungojnë në Eurobasket 2017

22 Gusht, 2017 @11:02

Kanë mbetur më pak se dhjetë ditë për Eurobasketin 2017, ndërsa...

Të gjitha lajmet nga Eurobasket