Të gjitha lajmet

GRUPI I KOSOVËS

Turqia-Ukraina, dueli i rivalëve të grupit

Turqia-Ukraina, dueli i rivalëve të grupit

6 Tetor, 2016 @11:22

Turqia
Ukraina
Turqia : Ukraina

6 TETOR 2016. ORA 20e45. KONYA, TURQI.

Në stadiumin e Konyas në Turqi sot zhvillohet ndeshja tjetër e Grupit I kualifikues ku bën pjesë Kosova.

Turqia pret Ukrainën, rivalen e tri ditëve më pas të Kosovës. Djelmoshat e Fatih Terimit nuk janë në formë të mirë dhe problemet brenda ekipit besohet se nuk do të kryhen derisa është aty ‘imperatori’ Terim.

TABELA AKTUALE

Qyshdoqoftë, Andriy Shevchenko në krye të Ukrainës, i famshëm si lojtar, do ta kërkojë fitoren e parë në karrierë si selektor. Edhe pse, botërisht dihet se këtë më të mundshme e ka ndaj Kosovës të dielën.

DUELI I SOTËM

Sonte dueli i parë si vendas, Kosova-Kroacia

Foto: F. Kurtaj Photography Facebook

6 Tetor, 2016 @10:58

Nën mbikqyrjen e referit spanjoll David Fernandez Borbalan,...

ANKETA KROATE

Publiku nuk e do Mandzukicin

6 Tetor, 2016 @0:08

Në një anketë të Jutarnji List për zgjedhjen e lojtarëve të...

SIGURIA

UEFA gjobit Shkëndinë

5 Tetor, 2016 @23:50

Komisioni Diciplinorë i UEFA-së ka vendosur gjobë në vlerë prej...

ZBARDHET FORMACIONI

Kroacia 4-4-2 ndaj Kosovës

REUTERS/Arkiv

5 Tetor, 2016 @23:45

Selektori kroat, Ante Cacic, si duket ka vendosur për lojtarët që...

MEDIA

70 mijë tifozë do të vinin po të kishte vend në stadium

5 Tetor, 2016 @23:35

Ish-futbollisti i Kroacisë, Ardian Kozniku, në një prononcim të...

KOLUMNE

Fansat e Livescore

Foto: Fatlum Kurtaj Photography/ Facebook

5 Tetor, 2016 @22:19

Pas vendimit për largimin nga Serie A për shkak të manipulimeve...

KOMUNIKATË E POLICISË

Masa të rrepta sigurie në Shkodër, para ndeshjes Kosova-Kroacia

5 Tetor, 2016 @22:09

Policia e Shkodrës ka lëshuar njoftim për sportdashësit para...

PARA NDESHJES

Arbër Zeneli: Shpresojmë në rezultat pozitiv

Arbër Zeneli pas/ Foto: F. Kurtaj/ A. Zeneli Facebook

5 Tetor, 2016 @21:38

Mesfushori që posa mori lejen për të qenë pjesë e...

FIFA WORLD CUP

Kampionati Botëror, prej 32 në 48 pjesëmarrës

REUTERS/ Arkiv

10 Janar, 2017 @11:17

Kupa e Botës prej vitit 2026 do të ketë 48 përfaqësuese...

MEDIA

Kosova - Finlanda do të luhet në Prishtinë

4 Janar, 2017 @11:35

Renovimet e stadiumit të Prishtinës po vazhdojnë. Ndërsa në...

FIFA RENDITJA, DHJETOR 2016

Shqipëria kryen vitin në TOP 50 të botës

22 Dhjetor, 2016 @14:37

Kombëtarja shqiptare në futboll ka përfunduar vitin në pozitën e...

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 Dhjetor, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është...

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 Dhjetor, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018