Të gjitha lajmet

MEDIA

UEFA dënon rëndë Skënderbeun!

Foto: KFSkenderbeu/fb

UEFA dënon rëndë Skënderbeun!

29 Mars, 2018 @18:48

Zbuluar nga portali shqiptar Syri.net janë publikuar dënimet që UEFA-ja i ka shqiptuar ekipit më të suksesshëm shqiptar në garat evropiane në dekadën e fundit, Skënderbeu.

Sipas dokumenteve të plasuara online, Skënderbeu është përjashtuar nga garat evropiane për 10 vjet si dhe i është shqiptuar gjoba prej 1 milion euro.

Skënderbeu ka afat 60 ditësh për t’u ankuar në CAS lidhur me Vendimin e marrë nga Komisioni Disiplinor i UEFA-së.

Klubi i Skënderbeut ende nuk ka lëshuar ndonjë komunikatë lidhur me lajmin që po qarkullon në media, ndërsa në disa komente të lëshuara në Facebook, ekipi ka shkruar: Qetësohuni, kjo pritej nga organet e UEFA-së! “Betejën e fitojmë në CAS!

Skenderbeu

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Graph. Olsen Kraja

29 Mars, 2018 @16:28

TOP 5 ndeshjet e fundjavës me disa ndeshje të përmendura nën ‘to,...

RAMIZ SADIKU - FERIZAJI

Ferizaji bën hap drejt zonës së Superligës

Foto: Arkiv

29 Mars, 2018 @15:32

Me fitoren e shënuar sot përballë Ramiz Sadikut në Prishtinë,...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

TERMINET E XHIROS XXIII

Një ndeshje të shtunën, të tjerat të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

29 Mars, 2018 @12:30

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar sot orarin e ndeshjeve...

BASHKIMI-BALLKANI

Ballkani ndalet nga Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

28 Mars, 2018 @15:31

Pas tre fitoreve radhazi, skuadra e Ballkanit të Suharekës, është...

RAMIZ KRASNIQI

Të punojmë edhe më shumë

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @22:06

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, në deklaratën e tij...

MEDIAT GJERMANE

“Betoni” kosovar i pakalueshëm

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @21:30

Mediat gjermane e kanë quajtur beton, mbrojtjen e përfaqësueses...

KOSOVA-GJERMANIA

Kosova U21 ndal kampionët evropian

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @19:35

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur të marrë pikë nga...

KOSOVA - BURKINA FASO

Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin

11-shja e Kosovës sonte/ Foto: FFK

27 Mars, 2018 @18:59

Ka përfunduar pak më parë edhe miqësorja e dytë në Francoville...

KOSOVA-SLLOVAKIA

Kosova U19 përfundon Elite Roundin me fitore

Festa pas fitores e Kosovës U19/ Foto: FFK

27 Mars, 2018 @18:56

Djelmoshat e përzgjedhësit Ramiz Krasniqi, Kosova U19, ndahet me...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 Prill, 2018 @10:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është...

SHQIPËRIA - JORDANIA

Shqipëria gjen edhe rivalin e radhës

16 Prill, 2018 @10:10

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur se ka...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore