Të gjitha lajmet

PAS VIZITËS NËSTADIUM

UEFA kërkon angazhim të madh për stadiumin e Prishtinës

Foto: @kosovanfooty

UEFA kërkon angazhim të madh për stadiumin e Prishtinës

21 Qershor, 2018 @9:56

Zyrtarët e UEFA-së që vizituan në ditët e kaluara stadiumin e Prishtinës, për të inspektuar rrjedhën e punimeve dhe të kuptojnë se a do të bëhet gati deri në ndeshjen hapëse të Ligës së Kombeve - kanë kërkuar angazhim më të madh, si nga FFK ashtu edhe nga MKRS.

Këtë njoftim e ka bërë të ditur vetë FFK-ja, përmes komunikatës së lëshuar në faqen zyrtare ku ka treguar për mbarëvajtjen e mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, që u drejtua nga zv. kryetari i shtëpisë së futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

FFK new logo 2018

“Të martën krerët e FFK-së u takuan me zyrtarë dhe inspektorë të UEFA-së, të cilët vizituan stadiumin e Prishtinës ku shfaqen shqetësimet e tyre për rrjedhën e punimeve duke sugjeruar një angazhim më të madh të FFK-së, MKRS dhe punëkryerësit në mënyrë që punimet të përfundojnë sa më parë,” ka shkruar njoftimi i FFK-së.

Kosovo logo new ffk

“KE bisedoi se duhet të vazhdohet me fillimin e implementimit të projekteve të ndërtimit të 12 fushave si dhe Qendrën teknik stërvitore në Obiliq. KE gjithsesi mendon se top prioritet edhe më tutje mbetet rinovimi i stadiumit të Prishtinës si domosdoshmëri për ndeshjet kualifikuese për Ligën e Kombeve të Kombëtares “A”,” ka përfunduar njoftimi në fjalë.

Përndryshe, Kosova bën pjesë në Ligën D të Ligës së Kombeve dhe është në grupin D3. Kundërshtarë të Kosovës, në garën e re për përfaqësueses europaine të UEFA-së, janë Azerbajxhani, Ishujt Faroe dhe Malta.

ORARI I NDESHJEVE DHE TABELA

Kosova ndeshjen e parë do ta zhvillojë ndaj Azerbajxhanit si mysafir me 7 shtator, ndërsa ndeshja tjetër me radhë është ajo ndaj Ishujve Faroe që luhet me Ishujt Faroe si vendas.

Kosovo Stadium Entry

E ku do të luajë Kosova ndeshjen si vendas, ende nuk dihet. UEFA-ja kërkon që stadiumi të bëhet gati në Prishtinë, për të dhënë leje për zhvillim të ndeshjeve.

Sa i përket Kosovës, kampanja e parë kualifikuese e reprezentacionit drejt Rusisë 2018, ndeshjet si vendas i zhvilloi në Loro Boriçi të Shkodrës.

GRUPI B: IRANI - SPANJA

Fitorja e parë e Spanjës

Fotot: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @20:58

Futbollistët e Spanjës kanë arritur të shënojnë fitoren e parë...

11-SHET: IRANI - SPANJA

Irani vs. Spanja, formacionet startuese

20 Qershor, 2018 @18:11

Pak para ndeshjes që luhet në kuadër të Grupit B, janë publikuar...

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 Qershor, 2018 @18:00

Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në...

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

GRUPI B: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:07

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes,...

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 Qershor, 2018 @11:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 Qershor, 2018 @7:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën...

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @21:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen...

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 Qershor, 2018 @10:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të...

DITË ZIE

Ndërroi jetë, Fadil Vokrri

BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @10:35

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe legjenda e...

FIFA RANKING - JUNE 2018

2 humbje, 2 pozita mëposhtë

Foto: FSHF

7 Qershor, 2018 @14:59

Shqipëria nuk ka pësuar shumë në renditjen mujore të FIFAs të...

FIFA RANKING - JUNE 2018

Ngritje rekorde e Kosovës

BOROZANI/G.P.

7 Qershor, 2018 @14:41

Kosova është ngritur për 11 pozita në renditjen e re të...

MIQËSORET E ITALISË

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

Foto: NazionaleCalcio/fb

5 Qershor, 2018 @7:09

Italia mbrëmë ka zhvilluar edhe miqësoren e tretë dhe të fundit...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve