Të gjitha lajmet

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë ekipore përkrah Ligës së Kampionëve dhe Europa League.

Ideja ishte shfaqur së pari në fund të gushtit, gjersa sot është konfirmuar nga Shoqata e Klubeve të Futbollit – ECA, e cila ka miratuar idenë e UEFA-s.

Ndonëse me detaje minimale, gara e re e UEFA-s, do të shkurtojë numrin prej 48 ekipeve të Europa League në 32 ekipe, sa do të ketë edhe gara e re e UEFA-s. Me 32 ekipet e Ligës së Kampionëve, numri i përgjithshëm do të ngjitet në 96 ekipe që do të garojnë në nivel kontinental në vjeshtën e vitit 2021.

Deri në vitin 1999, UEFA ka organizuar Kupën e Fituesve të Kupave, e cila është inkorporuar në Kupën UEFA, e më pas edhe në Europa League e cila përfshirë edhe Kupën Inter-Toto.

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

NUMRI I ULËSEVE

UEFA-ja tregon kapacitetin e “Fadil Vokrrit”

Foto: FFK

10 Shtator, 2018 @13:49

Faqja zyrtare e UEFA-së në njoftimin e saj për stadiumin e...

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 Shtator, 2018 @21:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Kosova fiton, bëhet lidere e grupit

10 Shtator, 2018 @21:17

Me dy golat e shpejt të shënuara në fillim të pjesës së dytë...

BERNARD CHALLANDES

I pakënaqur nga loja e parë, maksimum në të dytën

Foto: FFK

9 Shtator, 2018 @21:35

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp...

FORMACIONI POTENCIAL I KUQEZINJËVE

Shqipëri “bunker” apo e njejtë si ndaj Izraelit

Fotot: FSHF

10 Shtator, 2018 @10:16

Sot është dita kur Shqipëria mund të bëj hapin e madh në Ligë...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Olsen: Kosova favorite në letër, por nuk ka favorit absolut

Foto: FFK

9 Shtator, 2018 @16:47

Një ditë para ndeshjes me Kosovën, në Prishtinë konferencë për...

ALEX MCLEISH

Nën presion, Shqipërinë duhet ta mposhtim

9 Shtator, 2018 @13:44

Pas disfatës së thellë nga Belgjika në miqësoren e së premtes,...

GJYQTARËT KOSOVARË

Franca U21 vs. Luksemburgu U21 drejtohet nga gjyqtarë kosovarë

9 Shtator, 2018 @12:03

Lajm i mirë për futbollin kosovar! Genc Nuza bashkë me ndihmësit...

TRANSFERIME

Fatos Beqiraj kalon në Izrael

9 Shtator, 2018 @11:40

Reprezentuesi i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka kaluar në radhët e...

ZVICRA - ISLANDA

Shqiptarët shënojnë, Zvicra e nis bindshëm

8 Shtator, 2018 @18:49

Përfaqësuesja e Zvicrës, duke e mposhtur Islandën me rezultat...

MIQËSORE

Belgjika deklason kundërshtarin e ardhshëm të Shqipërisë

7 Shtator, 2018 @20:51

Për shkak që grupet e tyre përmbajnë nga 3 ekipe dhe këtë xhiro...

Të gjitha lajmet nga International