Të gjitha lajmet

GRUPI I

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

11 Qershor, 2017 @21:05

Finlanda
Ukraina
Finlanda 1 : 2 Ukraina
J. Pohjanpalo 72' 51' Y. Konoplyanka, 75' A. Besedin

Ukraina ka shënuar fitore në duelin e parë të Grupit I kualifikues për Botëror sonte, duke e mposhtur Finlandën 1-2 si mysafir.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Të gjitha golat janë shënuar në pjesë të dytë të ndeshjes, ndërsa Ukraina fitoren e shënoi pas golit të Basedin (UKR) 1-2, pasi që më parë Pohjanpalo (FIN) kishte barazuar në 1-1.

 

KOSOVË - TURQI

Turqia shënon pas vetëm 5 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:56

Në rrezikun e parë për gol, Turqia e ka gjetur epërsinë me golin...

KOSOVË - TURQI

Renditja e lojtarëve në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:14

Pas publikimit të formacioneve, është publikuar edhe renditja e...

KOSOVË - TURQI

Mot i mirë për lojë, futbollistët në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:08

Mot shumë i mirë me mbi 20 gradë Celsius po mbizotëron në...

KOSOVË - TURQI

Fillon hyrja e ‘Dardanëve’, rritet numri i shikuesve

Foto: BOROZANi me foto drejtpërdrejt nga 'Loro Boriçi'

11 Qershor, 2017 @19:49

Ka filluar të rritet paksa numri i të pranishmëve në ‘Loro...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Izraeli-Shqipëria

11 Qershor, 2017 @19:42

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes, Izraeli-Shqipëria. ...

11-SHET GATI

Formacionet zyrtare: Kosova-Turqia

11 Qershor, 2017 @19:38

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes, Kosova-Turqia. Shikoni...

PARA NDESHJES: IZRAELI-SHQIPËRIA

Shqipëria provon fatin me fanella tjera

11 Qershor, 2017 @19:31

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të mbajë veshur për herë të...

ETHET E LOJËS

Kosova nis ngrohjen e fundit

BOROZANI/ A. P.

11 Qershor, 2017 @19:24

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës në këto momente kanë...

DREJT LORO BORIÇI

Rrugët e Shkodrës, me pak tifozë

11 Qershor, 2017 @18:59

Numri i shikuesve në rrugët e Shkodrës nuk është i madh afro 2...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018