Të gjitha lajmet

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @13:08

United Basketball
Kaçaniku
United Basketball 73 : 52 Kaçaniku

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur që në stinorin e parë të themelimit të promovohet në një rang më të lartë të garave të basketbollit kosovar.

United Basketball pasi që humbi finalen e Play-Offit të Ligës së Dytë nga Kalaja e Prizrenit, ka arritur që në rastin e dytë të mposht Kaçanikun në kuadër të ndeshjeve të Play-Outit dhe të sigurojë Ligën e Parë.

Ekipi nga Gjilani ka shënuar fitore 2-0 në seri, ndërsa në ndeshjen e fundit, ata fituan me dallim 21 pikësh, 73-52, për tu bërë pjesë e Ligës së Parë të basketbollit kosovar.

Tashmë, Liga e Parë ka pranuar dy ekipe të reja në gjirin e saj nga Liga e Dytë, KB Kalaja nga Prizreni dhe United Basketball nga Gjilani.

Ndërsa në Ligë të Dytë kanë rënë, Newborn Prishtina dhe Kaçaniku.

FINAL FOUR

Nesër mbrëma fillon Final Fouri në Euroleague

18 Maj, 2017 @12:15

Spektakli i basketbollit europian fillon nesër mbrëma me dy...

CELTICS - CAVS @ GAME 1

James e Love, shkatërrojnë Bostonin

Foto: nba.com

18 Maj, 2017 @10:44

Ndeshja e parë e serisë finale të Konferencës Lindore, është...

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Rival të barabartë, por në fund fituan

17 Maj, 2017 @20:39

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, është shprehur që vetëm...

AUDRIUS PRAKURAITIS

Prakuraitis: Kthyem epërsinë e terrenit, finalja vazhdon

17 Maj, 2017 @20:30

Trajneri i Sigal Prishtinës, Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes ka...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 2

Prishtina fiton në Prizren, barazohet seria

17 Maj, 2017 @19:52

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja e dytë e serisë finale mes...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç3: Bashkimi mban epërsinë e lehtë

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @19:17

1 çerek para fundit të takimit, rezultati momental është 60-58...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

P1: Luftë e fortë, Bashkimi në epërsi

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @18:49

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi ka epërsi dypikëshe...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç1: +1 për Bashkimin

Foto: Borozani drejtpërdrejt nga 'Sezai Surroi'

17 Maj, 2017 @18:21

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 22-21 në të...

BASHKIMI - PRISHTINA

Plisat arrijnë në ‘Sezai Surroi’

17 Maj, 2017 @17:59

Pak minuta para ndeshjes, tifogrupi prishtinas, ‘Plisat’, ka arritur...

BASHKIMI - PRISHTINA

Publikohen pesëshet startuese

Foto: Borozani

17 Maj, 2017 @17:55

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të...

PLAY OUT - NDESHJA E DYTË

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

16 Maj, 2017 @8:37

Në Gjilan mund të përcaktohet ekipi që do të sigurojë edhe një...

PARA NDESHJES: KERASAN-DRITA

Sonte dueli i parë Play-Out i Superligës

14 Maj, 2017 @14:53

Përballja që nis në ora 19e15 në Pallatin e Rinisë dhe të...

DRITA - BOREA @ GAME 2

Borea në Superligë! Fiton Ligën e Parë

11 Maj, 2017 @18:56

Klubi nga Peja, Borea, ka arritur që të mposht Dritën e Gjilanit...

DUELI I DYTË I SERISË

Barazim i serisë, ose kampioni në Superligë

BOROZANI/Arkiv

11 Maj, 2017 @8:37

Me fillim në ora 18:00 sot në Gjilan do të përballen Drita dhe...

BOREA - DRITA @ GAME 1

Borea fiton, edhe një hap i duhet për Superligë

Foto: KB Borea

7 Maj, 2017 @18:31

Ekipi që nuk u mposht asnjëherë këtë stinor në Ligë të Parë,...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë